V Dauhá měli závodit oštěpaři a koulaři, takže se mohli představit Jakub Vadlejch a Tomáš Staněk. V programu obou čínských mítinků měly být ženský oštěp a závod na 400 metrů překážek žen, kde mohly závodit Nikola Ogrodníková s Barborou Špotákovou nebo Zuzana Hejnová.

On-line reportáž ke koronaviru ZDE.

K odložení pořadatelé přistoupili vzhledem ke globální situaci. Katar na 30 dnů zastavil veškeré národní i mezinárodní akce a z řady zemí je tam zakázáno vyjet. V Číně je epidemie na rozdíl od Evropy na ústupu a konaly se tam první atletické závody, ale pořadatelé měli málo času na přípravu a vzhledem k omezení cestování by bylo pro sportovce obtížné se na mítinky dostat.

Mítink v Šanghaji, který měl být 16. května, se uskuteční 13. srpna. To by mělo být čtyři dny po skončení olympijských soutěží. Termíny závodu v Dauhá a stále nespecifikované druhé čínské destinaci ještě organizátoři neurčili. Je ale možné, že budou až po finálovém mítinku v Curychu naplánovaném na 11. září.

Aktuálně by měla Diamantová liga začít 24. května ve Stockholmu, vzhledem k šíření koronaviru se ale i nad tímto termínem vznáší velký otazník. Nereálný se zdá aktuálně být závod v Itálii naplánovaný na 28. května do Neapole, protože právě země na Apeninském poloostrově je nejvíce postiženým evropským státem.

#interaktivni-infografika|cadb058e-59ba-42c4-bb1f-2a54ff7e64bc#

Diamantová liga má od letoška inovovaný formát. Hlavní program mítinků byl zkrácen ze dvou hodin na 90 minut, což vedlo ke snížení počtu diamantových disciplín ze 32 na 24. Z programu Diamantové ligy pro tuto sezonu vypadly dvoustovka, disk, trojskok a běh na 3000 metrů překážek mužů i žen, což vyvolalo vlnu nevole mezi atlety závodícími v těchto disciplínách. Finálový mítink bude pouze jeden místo dřívějších dvou. Potrvá dvě a půl hodiny.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník