Zazářili zejména Američané. Nejlepší výkon roku na stovce 9,92 předvedl Mike Rodgers, koulař Ryan Crouser hodil 22,31.

Nádherným druhým pokusem v soutěži oštěpařů zvítězil Jakub Vadlejch. Chvíli se zdálo, že projektil z jeho pravačky doplachtí za devadesátku, nakonec se ale zapíchl do vzdálenosti 89,02 metru.

„Jsem rád, že se mi druhý nejdelší pokus v životě povedl doma, fanoušci byli úžasní, co víc si přát,“ usmíval se svěřenec Jana Železného. „Loni jsem tu hodil o dva metry méně, a kdyby moje výkonnost měla letos stejný progres, bylo by to skvělé.“

Zaskvěla se i sprinterská štafeta Zdeněk Stromšík, Jan Veleba, Jan Jirka, Dominik Záleský. Časem 38,99 zaostala o 17 setin za nejstarším českým rekordem z roku 1972. „Je to paráda, ale když to srovnám s individuálními časy, jaké měli jejich předchůdci, tak by měli být rychlejší,“ okomentoval kvarteto šéftrenér reprezentace Tomáš Dvořák.

S třetím místem na stodesítce s překážkami a časem 13,54 byl spokojený Petr Svoboda. „Klidně to mohlo být lepší, ale zaspal jsem na startu. Spíš jsem do závodu vkročil,“ kroutil hlavou. „Mohlo to být i tím, že jsem ještě před dvěma týdny laboroval s achilovkou,“ připomněl.

V hlavním závodě mítinku, běhu na 1500 metrů, skončil třetí Jakub Holuša v kvalitním čase 3:36,98. „Šlo o první test po zdravotních problémech a vyšel nad očekávání. Čas je za těchto okolností super,“ prohlásil.

Cíl, pokořit v závodě na 400 metrů překážek hranici 55 sekund, nesplnila Zuzana Hejnová. Výkon 55,40 jí stačil na třetí místo za dvojicí Američanek.

„Doufala jsem v lepší čas. Když jsem v konci viděla, že na ně nemám, tak jsem se přestala snažit,“ krčila rameny.

Pavel Maslák doběhl na čtyřstovce druhý a časem 45,73 výrazně zaostal za Američanem Leeperem, paralympijským atletem, který závodí se speciálními protézami. „Zaběhl skvělý čas, ale protézy mu asi pomáhají. Hlavně v závěru nevytuhne,“ vyjádřil Maslák obrovský respekt k soupeřovu času 44,42.