Osobák o 16 setin si zlepšila i nejlepší česká čtvrkařka Lada Vondrová. Pátý halový titul získala díky času 51,41, což znamenalo rekord šampionátu.

Skvěle si vedla i stříbrná Tereza Petržilková, když vůbec v hale poprvé stlačila čas pod 52 vteřin. Hodnota jejího nového osobáku je 51,88. Juniorský národní rekord vynesl bronzovou radost Terezii Táborské. Časem 52,93 byla o dvě setiny rychlejší, než Vondrová v roce 2018.

Vondrová je ráda za každý progres

„Jsem spokojená. Vlastně nejsem úplně tak nadšená, jak bych čekala, protože jsem věděla, že to v sobě mám. Jde to dolů a musím být ráda za každý progres,“ vykládala vítězka.

Závod mužů výborně rozběhl Vít Müller. Na seběhu byl nejrychlejší, ale ve druhém okruhu se před něj přehnal Krsek. Závodník, jehož hlavní disciplínou jsou v letních měsících dlouhé překážky, doběhl druhý a vytvořil si skvělý halový osobák 46,21.

Karolína Maňasová je nejrychlejší Češkou.
Pekelně rychlá Maňasová. Čas 7,15 je crazy, říká o rekordu a limitu na MS

„Po 250 metrech jsem cítil, že mám spoustu sil,“ vykládal Krsek, který obhájil loňský titul. „Ta čtvrtka byla skvělá. Moc se mi líbila a moc jsem si ji užil. Limit pro halové mistrovství světa sezony byl můj cíl. Těším se do Glasgow,“ radoval se kladenský sprinter.

Němejc vypálil favoritům rybník

Překvapení se zrodilo na poloviční trati. Tomáš Němejc nebyl považovaný za horkého favorita. Tato role byla spíš přisuzována jeho parťákovi z Dukly Ondřeji Macíkovi. Němejc šel do závodu až se čtvrtým nejrychlejším časem, ale ve finále všem vypálil rybník.

Zvítězil v osobním rekordu 20,82 a jedinou setinku nechal za sebou loňského šampiona Macíka, který si rovněž vytvořil halové maximum. Nový mistr republiky byl z toho, že porazil zkušenější sprintery, poněkud překvapený. „Popravdě jsem si na vítězství netroufal,“ uvedl po závodě původně českobudějovický sprinter.

Bob Beamon
Beamonovo zlato za „skok do 21. století“ se vydražilo na 441 tisíc dolarů

Rekord šampionátu padl na mužské osmistovce. Nejrychlejší závěr měl Daniel Kotyza, jenž obhajoval zlato z loňského roku. Časomíra v cíli mu ukázala skvělý čas 1:46,57. Běžecký double získala Simona Vrzalová, která po triumfu na 3000 metrů vyhrála patnáctistovku.

Devátý halový titul získal dálkař Radek Juška. Zvítězil skokem dlouhým 772 cm. Jen o čtyři centimetry za ním skončil Petr Meindlschmid. Třetí byl díky skoku na metu 751 nadějný vícebojař Tomas Järvinen.