Z iniciativy Českého atletického svazu vznikl projekt Spolu na startu. V jeden den se při dodržení aktuálních hygienických opatření uskuteční závody na 173 stadionech napříč celou Českou republikou.

Nejkvalitnější obsazení bude mít podnik v Kladně. Na Sletišti budou závodit největší domácí hvězdy v čele s Barborou Špotákovou, Tomášem Staňkem a Pavlem Maslákem. Další reprezentanti se ve stejný čas představí v Plzni a Kolíně.

„Musím poděkovat našim elitním závodníků, že v době, kdy se nedalo trénovat na stadionech, měli motivaci a vnitřní sílu. Našli si jiná řešení a šli příkladem,“ vyzdvihl předseda ČAS Libor Varhaník.

Z Kladna poběží na televizních obrazovkách dvouhodinový přenos, který budou kombinovat vstupy z Plzně a Kolína. „Díky vstřícnosti České televize půjdou závody do ciziny,“ doplnil šéf české atletiky.

Staněk chce navázat na výkon z Ostravy

Favorité kladenského mítinku se na závody po nucené pauze pochopitelně těší. „Od podzimu jsem jen trénovala, takže jsem ráda, že si konečně zazávodím,“ sdělila světová rekordmanka v oštěpu Barbora Špotáková.

Její kolegové z Dukly stihli většinu zimní sezony. „Naposledy jsem závodil na domácím halovém mistrovství v Ostravě. Myslím, že se mi podařilo zapsat 21,18 metru. Kdybych na to v Kladně navázal podobným výkonem, byl bych spokojený,“ poznamenal koulař Staněk.

Opožděná sezona bude pokračovat v červnu dalšími „mikromítinky“. V červenci by se měla uskutečnit dvě kola atletické extraligy. Vrcholem domácí sezony bude srpnové mistrovství ČR a zářijová Zlatá tretra.