Halový mistr Evropy z roku 2011 Svoboda zavadil o druhou překážku a krizovou situaci znovu nevydrželo jeho tělo. „Udělal jsem tam technickou chybu, kterou jsem se snažil vyrovnat. Něco mě tady chytlo v předním stehně, jak jsem se to snažil udržet. To je furt něco, je mi to líto. Prostě last dance,“ soukal ze sebe v rozhovoru pro Českou televizi.

Jeho nástupcem by mohl být dvacetiletý Schubert, který však při debutu na vrcholné seniorské akci zaostal za svými možnostmi. Výkon 7,88 sekundy byl o dvanáct setin horší než jeho osobní rekord z únorového mistrovství republiky v Ostravě. „Nejsem spokojený. Věřil jsem si na víc, ale jsou to překážky. Myslím, že nějaké zkušenosti už mám a měl bych předvést něco lepšího. Nervozita není horší než na mládežnických akcích, prostě to nevyšlo,“ zhodnotil své vystoupení.

Jan Štefela, Tomáš Staněk a Petr Svoboda jsou před startem v Glasgow v dobré náladě.
V Glasgow s mixem zkušenosti a mládí. Každé finále bude úspěchem

Na postup do dalšího kola nedosáhla ani na šedesátce Karolína Maňasová. Ve třetím rozběhu finišovala v čase 7,27, kterým o dvanáct setin zaostala za svým čerstvým českým rekordem z Ostravy. „Přišlo mi, že mi celkem vyšel start, ale v tom konci už to nějak nejelo,“ komentovala Maňasová svůj výkon. Dělily ji tři setiny od třetí příčky znamenající přímý postup, ale mohla ještě doufat v postup na čas. O naději ji připravil až předposlední ze sedmi rozběhů, nakonec bylo potřeba zaběhnout 7,24.