Střih. Stadion Chalífa v Dauhá zaplnili šejkové. Domácí miláček je připravený rozdat si to s dalšími finalisty o medaili. Jistotu špičkové formy ale nemá. Zpřetrhané vazy v kotníku odrazové nohy jsou pro výškaře mementem.

Letos před šampionátem startoval jen na třech evropských mítincích. Výsledky nic moc. Raději se na domácí představení šetřil. A udělal dobře.

První v historii

Baršima žene domácí publikum v bílých róbách a domácí idol skáče jednu výšku za druhou na první pokus. Poprvé zaváhá na metě 233 centimetrů. Šejkům zabrnká na nervy, ale na třetí pokus se v soutěži zachrání. Pak však následující dvě skočí napoprvé a výkonem 237 obhájí titul z Londýna.

„Pro mě to byl sen. Doma to bylo prostě úžasné. Na stadionu byli všichni. Moje rodina, přátelé i samotný emír,“ vykládal po závodě Baršim, který se stal prvním výškařem historie, který vyhrál mistrovství světa dvakrát za sebou.

Přiznal, že po nepříjemném zranění nebyl připravený na sto procent. „Když jsem ale přišel na plochu a viděl všechny ty lidi, jak na mi fandí, řekl jsem si, že i kdybych umíral a odváželi mě na invalidním vozíku nebo sanitkou, udělal bych všechno, co bude v mých silách,“ dodal emotivně.