Filip Sasínek jel do Toruně s cílem postoupit do finále a posléze uspět i v něm. První krok se mu podařil, druhý už méně. Krátce po startu totiž došlo ke kolizi mezi ním a Britem Neilem Gourleym. Mladý závodník se propadl závodním polem a v cíli z toho bylo osmé místo.

Kristiina Mäki, přítelkyně českého běžce a novopečená maminka syna Kaapa, nemohla po závodě šestadvacetiletému rodákovi z Glasgow přijít na jméno. „Takže baseballku vozím v kufru a pojedu do Anglie. Mu dám tahat mi kluka za triko,“ glosovala incident, který poznamenal závod.

A za pár minut přišla s další vtipnou poznámkou, narážející na současná protiepidemická opatření, která panují v České republice. „Takhle. Brit má jediný štěstí, že nemůžem mimo okres.“

Korunu všemu pak nasadila poslední hláškou, kterou připomněla i dvouměsíční ratolest. „Nic, jdu spát. Chudák Kaapo. Ke snídani bude naštvaný mlíko,“ uzavřela (s trochu peprnějším výrazem).

Jak byl malý synek českých atletů nakonec spokojen se snídaní? Soudě dle usměvavých výrazů po ránu to snad tak špatné nebylo.