Na třetím místě finišoval v čase 3:44,82 minuty.  „I trenér mi radí, ať se vyhýbám kontaktům, jenže to kolikrát moc nejde," povídá dravý mladík.

Čtěte také: Zlatý Maslák: Šampionáty jsou jeden jako druhý, měnila se jen města

Cítíte se při kontaktních závodech v hale ve své kůži?
Víc mi vyhovují venkovní závody, kde se běží tempově. Velký problém mi však kontakt se soupeři nedělá, je třeba se s tím popasovat.

Zvládal jste halové starty odmala?
Z počátku kariéry jsem neměl ještě zkušenosti a občas mi nějaké taktické věci chyběly. Udělal jsem pár chyb, postupně však procházím většími akcemi, pořád se učím a zlepšuju se.

Berou strkanice a další kontakty se soupeři při závodě hodně sil?
V hale je kontaktu fakt hodně, kolikrát to nejde poznat ani z televize nebo tribuny, ale atlet to cítí. Teď nejde jen o lokty, často o sebe trochu zavadíme i nohama. To všechno bere spoustu sil.

Považujete se v tomhle směru za drzého běžce?
V závodě musím pro úspěch udělat vše, co jen trochu jde. Loktové souboje však nevyhledávám.

Rozebíráte s trenérem taktiku při halových závodech často?
Bavíme se o tom pořád. Trenér mě nabádá vyhnout se kontaktu, což však často nejde. Startovní pole v hale bývá hodně nahuštěné.

Udělal jste něco špatně při bronzové patnáctistovce?
Sice jsem říkal, že je trochu škoda, že jsem si nechal utéct Poláka Lewandowské-ho a Švéda Berglunda. Jenže po bitvě je každý generál. Mohlo to být samozřejmě lepší, ale v tu chvíli jsem udělal maximum, na víc asi nebylo.

V létě vás opět čekají souboje se záplavou afrických běžců. Lze jim konkurovat?
Není to rozhodně předem ztracený boj. Ukázala to třeba olympiáda v Riu, kde první a třetí místo obsadili běžci z neafrických zemí. Konkurovat jim určitě jde a i já udělám vše pro to, abych toho byl schopný.

Venkovní osobní rekord na patnáctistovce máte lehce přes 3:36 minuty. Kam ho musíte posunout, abyste mohl pomýšlet na úspěch třeba ve finále mistrovství světa?
Můj sen představuje běhat stabilně časy kolem třech a půl minuty, pak můžu pomýšlet vysoko.

Nepřehlédněte: Svoboda nechal Sasínka spát. Pak společně slavili bronzové medaile