Nejvýraznějším českým želízkem v ohni byl Jaroslav Petrouš, jenž startoval v soutěži diskařů. Zkušený závodník poslal svoje náčiní nejdále v páté sérii, v níž zaznamenal hod dlouhý 42,37 m. Jelikož se mu ani jeden z dvojice polských diskařů, ani nikdo z českých konkurentů ani nepřiblížil, stačil mu tento výkon v závodě několika sloučených zdravotních kategorií v přepočtu na body na bezpečné celkové vítězství

„Nejkrásnější atletický zážitek, Zlatá Tretra! Moje Zlatá Tretra!!! Přátelé, sen se stal skutečností a já si ji vezu domů do Prahy. Skvělá organizace a atmosféra, která mě strhla trošku více, ale výkon 42,37m beru,“ neskrýval Petrouš spokojenost především s úrovní a atmosférou Handi Zlaté Tretry. Česká atletika brala mezi diskaři i třetí místo, když třetí nejvyšší počet bodů získal Přemysl Liška. 

Ženám patřil tentokrát oštěp a i v něm kralovaly české barvy. Miroslava Obrová dostala ten svůj na metu 15,45 m, na což žádná z rivalek nenašla odpověď. Druhá skončila Lenka Morcinková, třetí místo patří Ludmile Čuboňové.

Jediným kláním, kde se radoval zahraniční závodník, byl závod koulařů, když Polák Janusz Rokicki zaznamenal výkon 13,92, čímž se přesně na metr přiblížil svému světovému rekordu. Stupně vítězů doplnili čeští reprezentanti Aleš Kisý a Jaroslav Klimeš.