Úvodní část z celkém osmidílného seriálu Grand Prix přivítala Dubaj. Právě sem se češti sportovci velmi rádi vracejí, ostatní závody totiž převyšuje jak svou kvalitou, tak i organizací a zázemím, které je handicapovaným sportovcům k dispozici.

Často zde také atleti z České republiky dosahují kvalitních výsledků a nejinak tomu bylo v letošním ročníku. Hned první den si česká výprava připsala zlatou medaili. S přehledem se o ni postarala běžkyně Tereza Jakschová, která nedala šanci soupeřkám na dvousetmetrové trati. Cíl protnula v čase 27,03 s a nejbližší soupeřku nechala za sebou téměř o sekundu.

Ve skvělých výsledcích z předchozích závodů pokračoval Martin Dvořák, který tentokrát „utrhl“ bronz ze závodu koulařů. Ještě o stupínek lépe dopadl Petr Vrátil, jenž mezi oštěpaři nestačil jen na úřadujícího mistra světa Jaydena Sawyera z Austrálie.

V pondělí přidali čeští závodníci další dvě medaile. Na dráze znovu vyučovala soupeřky Jakschová, když ve stometrovém sprintu nadělila stříbrné Gagunové více než půl sekundy. Skvělým výkonem se prezentoval František Serbus, který dokonce pokořil třicetimetrovou hranici, což mu stačilo na bronz. Jen těsně navíc utekla medaile Aleši Kisému v kouli či běžkyni Anně Luxové.

Třetí den se česká medailová sbírka rozrostla o stříbro Evy Datinské. Ve vrhu koulí byla nad její síly jen trojnásobná paralympijská vítězka, čtyřnásobná světová šampionka a pětinásobná vítězka mistrovství Evropy v jedné osobě Birgit Koberová z Německa. Ve stejném závodě byla znovu těsně čtvrtá Luxová.

Program závěrečného dne zahájila ziskem další medaile Anna Muziková. Bronz pro ni byl čtvrtým cenným kovem z pěti závodů, které ve Spojených arabských emirátech absolvovala. Navíc si vylepšila osobní maximum v hodu kuželkou, když ji od hranice sedmnácti metrů dělil jediný centimetr. "Dnešní závod jsem si chtěla co nejvíc užít. To se mi dařilo a svoji čtvrtou medaili jsem si zajistila čtvrtým ze šesti závodních hodů a výkonem 16,99 metru, čímž jsem si vylepšila osobní rekord. Bohužel jen o osm centimetrů, ale každý posun se počítá," okomentovala závod po jeho skončení mladá atletka.

V závěru dne pak o další zlatý úspěch vylepšila svou i českou bilanci Eva Datinská. Tentokrát nenašla přemožitelku v závodu diskařek a vyhrála s náskokem téměř čtyř a půl metru.

Do své vlasti se tak atleti z Grand Prix v Dubaji vrací se třemi zlatými, dvěma stříbrnými a třemi bronzovými medailemi.