„Já ale ty medaile nerada srovnávám, každá je jedinečná," říká český multitalent Anežka Drahotová. „Tahle určitě patří mezi mé nejcennější, zase tolik jich nemám. Mám ale raději, když mě nikdo neporazí, vítězství je ojedinělé," směje se.

Co chybělo ke zlatu?
To vám opravdu nemůžu říct, popravdě jsem s vítěznou Ruskou nepočítala, trošku mě překvapila a vůbec celý závod. Překvapil mě i rychlý čas. Když odpadla Ukrajinka, bylo vše v mé režii, Ruska spolupracovala. Závod jsem si užila, jsou to hrozně cenné zkušenosti. K úplné spokojenosti ale samozřejmě chybělo to zlato.

Takže jste malinko zklamaná?
Odjížděla jsem s tím, že jsem ho chtěla získat. Ne, že bych byla zklamaná, to určitě ne. Jsem ráda za ten výkon. Trošku jsem ale byla zaskočená z té ruské soupeřky.

Vy Ponomarjovovou neznáte?
V životě jsem o ní neslyšela, ani ji neviděla. Předpokládala jsem, že největší soupeřkou bude Ukrajinka. Samozřejmě je dobře, že to nebylo zadarmo. Mrzí mě, že mi v konci chyběly síly.

Byla jste nastavena na vítězství?
Ne, nechci, aby to vyznělo, že nemám pokoru. Jsem ráda za medaili, vždycky to může dopadnout jinak. Jenomže ke zlatu chyběl kousíček, a když ho má člověk na dosah, mrzí to víc. Na druhou stranu jsem ráda, že se mám na závodech co učit.

V čem vám nové zkušenosti pomohou?
Tohle byl úplně jiný závod než třeba v Murcii, kde jsem akceptovala tempo závodnic. Tady jsem ho tvořila já. Doufám, že mě to posunulo směrem k Pekingu.

Taková byla vaše taktika?
Patřila jsem mezi favoritky, startovala jsem s modrým číslem s nejlepším časem. Bylo to jiné startovat v téhle pozici. Cítím se dobře, doufám, že to na mistrovství světa v Číně bude dobré.

Těšíte se?
Moc. Teď pojedeme do Japonska, i tam se těším. A na závod na mistrovství světa samozřejmě taky.

Smogu se neobáváte?
Určitě to bude specifické, úplně jiné prostředí, jiné klima. Jsem na to zvědavá, v Číně jsem byla jen jednou. Aklimatizace je důležitá, proto tam jedeme dřív.

V Moskvě před dvěma lety jste byla sedmá. Teď pomýšlíte na medaili?
Touha po medaili je vždycky. Neříkám, že ji získám, ráda bych se o ni ale poprala, i když to bude velice těžké. Když ne, budu spokojená s finálovou osmičkou.