Českým vrhačkám se nepodařilo zopakovat dosavadní výkony z této sezony. Špotáková, jež se k závodům vrátila v Kolíně výkonem 63,85, nejdál hodila hned napoprvé. Pak se jí měřil až poslední pokus, kterým se nedostala za 60 metrů.

Ogrodníková ve třetí sérii alespoň zachránila postup do finálové osmičky, ale také to byl její jediný hod za 60 metrů ze tří měřených. V Itálii nepotvrdila pozici aktuální dvojky světových tabulek, na kterou se posunula před dvěma týdny díky osobnímu rekordu 67,40 v Offenburgu.

Vedoucí žena letošních tabulek Lu Chuej-chuej zopakovala vítězství z předchozího "diamantového" závodu v Šanghaji. Ogrodníková byl v Číně pátá.

Staněk si v pondělí na Memoriálu Josefa Odložila v Praze vylepšil letošní venkovní maximum na 21,19 a skončil druhý, ale v Římě poprvé v sezoně nepřekonal ani dvacetimetrovou hranici. Porazil jediného soupeře, na postup mezi osmičku finalistů potřeboval výkon o 77 centimetrů lepší. V rekordu mítinku a osobním maximu 21,97 vyhrál vicemistr Evropy Konrad Bukowiecki z Polska.

V předprogramu se dnes ještě představí koulaři s Tomášem Staňkem, v úvodu hlavní části mítinku po 20:00 bude startovat Zuzana Hejnová na překážkářské čtvrtce.