České kvarteto se v prvním semifinále od začátku pohybovalo na čtvrté příčce, ale v posledním kole Maslák předběhl Poláky.

 „Nebylo to vůbec složité. Kluci mi to předali na výborném čtvrtém místě v kontaktu a věděl jsem, že když se udržím, třetí místo vybojuju,“ vykládal finišman.

 „Běželo se plynule, neměli jsme žádné kolize. A myslím, že máme formu, takže to vyšlo dobře,“ vyprávěl Desenský.

Všichni se už těší na dnešní finále. „Já moc. Nepostoupil jsem mezi nejlepší na 400 metrů překážek a tohle si fakt užiju,“ rozplýval se Müller.

Rychlý čas je překvapením. „Nečekal jsem, že se rozběhy poběží takhle rychle,“ přiznal Maslák, pro nějž je štafeta příjemnější záležitost než běžet individuální závod.

„Určitě mi víc vyhovuje, když běžím za někým. Je to lepší, než abych si to tahal sám,“ pokračoval závodník Dukly.

Podle něj bude finále větší hec. „Když poběžíme jako dneska, klidně můžeme skončit na pátém místě. Navíc z toho může být zase dobrý čas,“ předvídal.

Do nedělního finále na 1500 metrů se probojovala dvojice Simona Vrzalová, Diana Mezuliáníková. Obě postoupily na čas. Prvně jmenovaná zaběhla 4:09,11, její kolegyně 4:09,98.

Vrzalová byla ráda, že budou ve finále dvě. „Myslím, že to je super. Můžeme se navzájem hecovat a podporovat. Je to lepší, než kdybych tam nikomu nerozuměla. Ta angličtina je hrozná.“