Kytarové riffy zařinčely a „rozbuška“ Vilém Čok spustila: „Dej nohám tempo, ještě chvíli běhééééj…“

Rocker a šoumen tady točil klip k novému songu.

„Nejdřív vznikla písnička, pak nápad spojit ji s běžci,“ překvapil 47letý muzikant a taky běžec. Vždyť sice ve štafetě, ale má za sebou už i půlmaraton. „Dvakrát týdně běhám okolo osmi kiláků. Ale doma na běhátku, protože nesnáším pobíhající psi. K tomu plavu a cvičím břicho.“

Muzika k běhání podle něho patří. „Potřebuješ energii, power, žádný jemnůstky. Aby tě podržela. Tahle moje skladba je rytmická, ale ve středním tempu, pro dlouhý tratě. Já sám si pouštím klasiku Kissáky, Korn nebo Guano Apes.“

Takže došlo na stará kolena ke změně stylu proslulého hýřila? „Nebojte, pod kotlem ještě umím zatopit,“ zachechtal se Čok a naléval všem kávu z vlastní termosky.

„Točilo se až do tmy a naběhali jsme při tom skoro dvacítku,“ oddychoval Radek Narovec z běžeckého servru www.behej.com. Produkoval natáčení a za to získal parádní hymnu.

Klip režírovaný Davidem Beránkem poběží (v tomto případě přesné slovo…) už brzy v televizi Óčko. Na velkoplošné obrazovce povzbudí i účastníky Pražského maratonu. „Spojí emoce muziky i běhání,“ říká „rejža“. Čokova kapela Bypas ho zařazuje na album Černoška s obrovskejma kozama.