Jinak se bude věnovat dvoustovce a v rozhovoru pro Deník znovu zopakoval, že nepočítá se startem na podzimním MS v Dauhá. A to navzdory tomu, že před týdnem na štafetovém šampionátu v Jokohamě pomohl českému čtvrtkařskému kvartetu právě k účasti v Kataru.

Pavel Maslák.
Sprintery čeká štafetový festival. Půjde i o olympiádu

Při závodech v Japonsku si atlet Dukly vyzkoušel, jak by mohla za čtrnáct měsíců vypadat aklimatizace před tokijskou olym-piádou. „I když jsem na kempu v Koči naspal dostatek hodin, v noci jsem se budil a prvních šest sedm dní po příletu jsem byl v útlumu. Zhruba po týdnu se to ale srovnalo a při závodech jsem už byl v pohodě a časový posun mě nelimitoval,“ říká osmadvacetiletý atlet.

Přímý postup na mistrovství světa Masláka a jeho trenéra Dalibora Kupku nepřesvědčil, aby zkorigovali dřívější rozhodnutí v Dauhá nestartovat. „Opravdu ne. Pro štafetu je to možná škoda, ale myslím, že kluci mají i beze mě šanci na slušný výsledek a velmi dobrý čas,“ věří rodák z Havířova.

Pro nadcházející období nepočítá s jedním jasným vrcholem. „Nemám v plánu závod, na nějž bych se nějak speciálně chystal. Sezonu zakončím zkraje září a po nějakém volnu začnu nabíhat objem před olympijskou sezonou. Ta je pro mě důležitá,“ pokyvuje hlavou.

Semenyaová si zlepšila rekord, od Kratochvílové ji dělí 2 sekundy
Semenyaová neuspěla. Pokud chce závodit, musí podstoupit hormonální léčbu

Maslák časem 20,46 drží český rekord i na dvoustovce. Jedním z jeho cílů bude tento čas vylepšit. „Samozřejmě na to cílím. Jsem dobře připravený a doufám, že to klapne. Jsem zvědavý na dvoustovkařskou konkurenci, ale myslím, že je zhruba stejná jako na čtyřstovce,“ přemítá. „Situace je taková, že nejlepší čtvrtkaři běhají hodně dobře i dvoustovku.“

Bude to holčička

O klasické trati na jedno kolo už loni prohlásil, že si od ní potřebuje odpočinout. Letos si ji zaběhne jen při domácím Odložilově memoriálu.

„A zřejmě ještě při štafetách. Mělo by to být na Evropských hrách a mistrovství Evropy družstev,“ pokračuje závodník, který se připravuje na období kolem 24. července, kdy má jeho žena Nella přivést na svět prvního potomka. „S volnem nepočítám, budu normálně trénovat, akorát na tu dobu neplánuju žádné závody. Už se těšíme. Má se nám narodit holčička,“ dodává s úsměvem.

Tahákem bude oštěpařský souboj
Blížící se 26. ročník Memoriálu Josefa Odložila (3. 6.) ozdobí oštěpařský souboj. Tentokrát v mužském podání, protože Barbora Špotáková a Nikola Ogrodníková by měly o tři později startovat na Diamantové lize v Římě. Na startu však bude elitní české kvarteto Jakub Vadlejch, Vítězslav Veselý, Petr Frydrych a Jaroslav Jílek, které prověří Němec Johannes Vetter.

Čeští fanoušci se mohou těšit i na mílaře Jakuba Holušu, koulaře Tomáše Staňka, dálkaře Radka Jušku, překážkářku Zuzanu Hejnovou, výškařku Michaelu Hrubou a na osmistovce na Lenku Masnou i Simonu Vrzalovou.

Farah při své rozlučce na MS 2017 v Londýně
Farah přemýšlí o desítce v Dauhá. Cítí šanci na medaili