Stání nejspíš bude krátké. Státní zástupce podle jihoafrických médií pravděpodobně požádá o odročení, neboť policie prý nebude s vyšetřováním případu hotova dříve než v srpnu.

Pistorius, který má od raného dětství amputované obě nohy, se naposledy obhajoval během únorového slyšení, při kterém uvedl, že šlo o nešťastnou náhodu. Myslel si prý, že hluk na toaletě způsobil lupič, proto vzal zbraň a čtyřikrát vystřelil na dveře. Teprve pak prý zjistil, že uvnitř je jeho přítelkyně. Rozbil kriketovou pálkou dveře a snesl ji dolů ze schodů. Prokuratura ale tvrdí, že Pistorius ženu zabil úmyslně po předchozí hádce.

Minulý týden se na veřejnosti objevily fotografie z jeho domu, na nichž jsou vidět rozstřílené a vyražené dveře a také krev na toaletě a na chodbě. Na snímcích jsou rovněž dárek a přání ke svátku svatého Valentýna, které měla Steenkampová pro přítele připravené.

Šestadvacetiletý atlet je na svobodě na kauci, v případě usvědčení z vraždy devětadvacetileté modelky mu hrozí pětadvacetiletý až doživotní trest. Podle dostupných informací by se měl u soudu objevit pouze na krátkou chvíli.