Čerstvá mistryně světa potvrdila v barvách A.C. Tepo Kladno své kvality. Jako jediná se dostala přes 60 metrů. Její vítězný výkon měl hodnotu 60,06. Už bývalá oštěpařka Špotáková hodila 55,40, což stačilo na třetí místo. Druhou příčku si zajistila díky svému sezonnímu maximu 56,78 další reprezentantka Dukly Praha Martina Píšová.

Oranžový japonský dres z MS vymění Haruka Kitaguchiová v Hodoníně za žluté tričko Kladna
Kitaguchiová proti Špotákové. Český šampionát ozdobí Japonka z Domažlic

O nejkvalitnější výkon týmového šampionátu, který prakticky uzavírá sezonu, se postaral další host v kladenských barvách. Koulař Tomáš Staněk zahájil vrhem dlouhým 20,39 a ve čtvrté sérii se dokázal ještě výrazně zlepšit, když jeho koule dolétla až na 21,28. Dobrou formu potvrdil také jeho tréninkový a týmový kolega Tadeáš Procházka, jenž zapsal solidních 19,21.

Tituly obhájili muži Dukly a ženy USK Praha

„Je to super výkon, hodnotím to pozitivně,“ vyprávěl na webu atletického svazu Staněk. „Jsem rád, že jsem přehodil jednadvacet metrů. Před pár dny na mítinku v Thunu se mi v dešti nepovedlo,“ dodal vrhač, jehož mrzí nepovedené vystoupení na MS v Budapešti a který chce sezonu zakončit na „zlatém“ mítinku v Záhřebu.

Spojení Jakuba Vadlejcha s Janem Železným přináší dlouhodobě špičkové výsledky
Čoprovi oplatil porážku z Budapešti. Vadlejch vyhrál mítink Diamantové ligy

Po sečtení výsledků se v soutěži mužů radovali z obhajoby se atleti Dukly Praha ziskem 276 bodů. Celkově se jedná už o 62. týmový titul pro armádní sportovní klub. Stříbro z loňského roku zopakovala VSK Univerzita Brno (236 b.) a bronz vybojovala Plzeň (226).

I kategorie žen má stejné vítězky jako v předešlých letech. Svou dominanci prodloužily atletky USK Praha, které vybojovaly 33. titul (312,5 b.). Na stupně vítězů se vrací PSK Olymp Praha (285) a bronz stejně jako v mužích putuje do Plzně.