Do hlasování se zapojilo 156 trenérů, funkcionářů a novinářů, kteří kromě Hejnové vybrali do elitní desítky výškaře Jaroslava Bábu, chodkyni Anežku Drahotovou, sedmibojařkou Elišku Klučinovou, tyčkaře Jana Kudličku, čtvrtkaře Pavla Masláka, kladiváře Lukáše Melicha, koulaře Ladislava Prášila, tyčkařku Jiřinu Svobodovou a oštěpaře Vítězslava Veselého. Ten je stejně jako Hejnová mistrem světa ze šampionátu v Moskvě, kde získal medaili (bronzovou) také Melich.

Bronzová olympijská medailistka z Londýna Hejnová prožila snovou sezonu. Vyhrála všech třináct závodů, stala se jasnou vítězkou Diamantové ligy a v Moskvě zvítězila na trati 400 metrů překážek s obrovským náskokem. Navíc poprvé v kariéře zlomila hranici 53 sekund.

Na českém atletickém trůnu vystřídá oštěpařku Barboru Špotákovou, která vládla anketě nepřetržitě šest let. V této sezoně si dvojnásobná olympijská vítězka dopřála mateřskou pauzu a nyní chystá návrat.

Rekordmany ankety jsou se sedmi výhrami koulařka Helena Fibingerová a oštěpař Jan Železný, šestkrát triumfovali kromě Špotákové diskaři Ludvík Daněk a Imrich Bugár a běžkyně Jarmila Kratochvílová.

Vyhlášen bude také nejlepší trenér a mírným favoritem této ankety je Dalibor Kupka, kouč Hejnové. Ocenění dostanou i nejlepší junior a objev roku. Všichni vyhlášení si pro ocenění přijdou osobně.

Atletickým galavečerem v pražském hotelu Ambassador-Zlatá husa bude posedmé za sebou provázet Monika Absolonová a Aleš Háma. Zazpívá mimo jiné Karel Gott, do programu se zapojí i samotní atleti. Vyhlášení začíná ve 21:40 v přímém přenosu České televize.