A proběhla bez komplikací. „Zuzaně byla vimplementována speciální dlažka, kterou se kost zafixovala," popisuje zákrok doktor Vojtěch Havlas, zástupce přednosty motolské kliniky, který Hejnovou operoval. „Nyní budeme čekat, až opadne otok, k čemuž by mělo dojít během pár dní a následovat bude rekonvalescence a rehabilitace. Zařazena bude elektroléčba a další fyzioterapeutické metody."

Teď má Hejnová před sebou dlouhé měsíce zcela jiné práce, než si představovala. „Kromě aktivní rehabilitace podstoupím po dohodě s profesorem Pavlem Kolářem léčbu kalcitoninem, která mi umožní lepší hojení a podpoří kosti," říká Hejnová.

„Noha trochu bolí, ale říká se, že kosti bolí nejvíc, dá se to vydržet. Prsty mohu hýbat a trochu i kotníkem. Čtyři týdny nebudu moct na nohu došlapovat, ale až se zhojí jizva, což bude přibližně za dva týdny, budu moct už například i plavat a trochu cvičit," prozrazuje.

Mrzí ji, že vynechá halovou sezonu

Operaci prožívala nejlepší evropská atletka roku 2013 bez většího stresu. „Věděla jsem, že jsem v těch nejlepších rukou, s panem doktorem Havlasem se znám osobně, takže to bylo i příjemné, že člověk viděl nějaký známý obličej. Věřila jsem jim. Obavy jsem měla trošku z narkózy, ale po operaci jsem se cítila dobře, takže vše proběhlo v pohodě."

V nitru však převažuje zklamání. Hejnová se těšila na halovou sezonu, plánovala dokonce závod na 800 metrů. „Jsem trošku zklamaná, byla jsem na tom dobře a těšila jsem se. Myslím, že i slíbenou osmistovku bych běžela dobře. Mrzí mě to, ale léto je určitě přednější."

Zatím se musí obrnit trpělivostí, oporu hledá ve svém příteli Honzovi. „Bez něj bych to nezvládla. Stará se o mě, obskakuje mě, sama si teď nedojdu pořádně ani pro čaj," říká Hejnová. „Všichni mi drží palce, trenér se skupinou, rodina, spousta známých i fanoušků. Děkuju všem za podporu. Jsem ráda, že mi věří, že se brzy vrátím a ukážu, co ve mně je."