O příjemný úvod se prý ale nejednalo. „Necítila jsem se úplně dobře. Rozcvička se moc nepovedla, ale cíl se povedlo splnit. Šlo o to, se proběhnout a pohlídat si postup. Ve středu se mi poběží mnohem líp,“ hlásila česká rekordmanka. „Půjdu do toho naplno. Hlavně si musím pohlídat rytmus. Nějak jsem se tam motala a byla taková lenivá. Příště to bude lepší,“ slíbila atletka pražské Dukly.

„Udělám všechno pro to, abych semifinále vyhrála, nebo běžela rychle z druhého místa. Vypadá to, že si budu muset zaběhnout letošní nejlepší čas,“ usmívala se. „Uvidíme taky, jaké soupeřky mi přisoudí los,“ přemítala dvojnásobná mistryně světa, která startovala z nezvyklé deváté dráhy.

Jak jsou na tom Američanky?

„Musím říct, že to pro mě není ideální. V krajních drahách prakticky vůbec neběhám. Je to takové zvláštní,“ krčila rameny a pátrala v paměti, jestli z devítky někdy startovala. „Myslím, že snad ani ne.“

Její rozběh nedokončila jedna z favorizovaných Američanek Kori Carterová, úřadující mistryně z Londýna 2017.  „Úplně jsem si nemyslela, že bude favoritkou, protože dlouho neběhala. Asi léčila achilovku a ještě není v pořádku.“

„To světová rekordmanka Dalilah Muhammadová a Sydney McLaughlinová jsou dobře připravené. I ostatní holky vypadají, že mají formu. Co se týče Ashley Spencerové, tak jí úplně nevěřím. Na druhou stranu je hrozně nevyzpytatelná a schopná běhat plus minus dvě vteřiny jako nic,“ sdělila postřehy o největších soupeřkách.

Lada nezklamala

Chtěla se utkat s Bahamkou Shaunae Miller-Uibovou, olympijskou vítězkou z Ria. A to se Ladě Vondrové v semifinále čtyřstovky splnilo. Dvacetiletá novicka na šampionátu dospělých bojovala ze všech sil, ale největší světové hvězdy zatím ještě nestíhá. Určitě ale nezklamala, i když doběhla poslední v čase 52,25.

„Těším se na finále a doufám, že Shaunae vyhraje,“ usmívala se pardubická atletka. „Asi musím být spokojená. Sice si myslím, že jsem si tady mohla zaběhnout osobák, ale asi jsem trochu zazmatkovala,“ vyprávěla.

Šla do závodu s tím, že se o to pokusí. „Nejspíš jsem ale trochu přepálila třetí stovku a posledních padesát metrů už nebylo nic moc. Ale zkusila jsem to. Neměla jsem co ztratit. Bohužel to nevyšlo, ale šampionát hodnotím pozitivně,“ uzavřela.