„Falk patřil k nejlepším bílým sprinterům své doby. Spolupráce s ním pro mě znamená novou motivaci a nové způsoby přípravy," těší se na změny dvojnásobná mistryně světa.

Zuzano, jak probíhalo rozhodování o novém trenérovi?
Zvažovala jsem mnoho variant. Trénovat s českým zázemím, nebo využít zahraničních zkušeností. Na dovolené jsem měla hodně času o všem popřemýšlet. V českém prostředí trénují všichni hodně podobně, proto jsem nakonec vsadila na druhou variantu a rozhodla se pro Falka.

Jak jste se dostala zrovna k Falku Balzerovi?
Tip na něj mi dala Helena Fuchsová, která je stále v kontaktu s bývalou soupeřkou Anjou Rückerovou, současnou Falkovou přítelkyní. Začaly si o mně psát, že jsem se rozešla s Daliborem a hledám nového trenéra, a zeptala se jí, jestli o někom neví. Takže přes Helenu a Anju jsem se s Falkem kontaktovala.

Trenér Balzer prozradil, že vaši nabídku na trénování si musel třikrát přečíst, než jí uvěřil. Prozradíte, jak jste ho konkrétně oslovila?
(smích) Napsala jsem mu přes Facebook. Poté jsem za ním jela do Německa, abych poznala jeho i tréninkové prostředí, a padli jsme si do noty.

Určitě jste se už bavili o tréninkových metodách a prioritách spolupráce. Na čem jste se dohodli?
Pracovat chceme hlavně na rychlosti. V mém věku se už rychlost zlepšuje hůře, ale trenérovy metody mi jsou blízké. U nás jsem si někdy připadala, že trénuji na maraton. S Falkem budeme pracovat především se zátěží na krátkých úsecích. Naším společným cílem je pokus o zisk třetího titulu mistryně světa v řadě v Londýně.

Londýn je za necelý rok. Ale máte nějaké dlouhodobější cíle? Co třeba další olympijské hry?
Tokio je ještě poměrně daleko. I když… Jak to znám, olympiáda se začne hodně rychle blížit. Za rok po mistrovství světa v Londýně si třeba řeknu, že už to jsou jenom tři roky. Pak mě možná bude lákat fakt, že ještě nemám titul z mistrovství Evropy, tak to ještě zkusím. (směje se) Je možné, že takhle nějak se k další olympiádě postupně přiblížím. Zatím ale další olympiádu v hlavě nemám.

Nevadí vám, že Falk Balzer byl v kariéře pozitivně testován na nandrolon?
Já to neřeším, je to prostě historie. Takových lidí a trenérů je nespočet. Já to beru jako uzavřenou záležitost.

TAKÉ ČTĚTE: Hejnovou povede vicemistr Evropy Balzer. Dala jsem na pocity, uvedla