„Těším se. Všichni se mě ptají, kdy ceremoniál bude a jestli už medaili mám. Jsou překvapení, když řeknu, že nemám žádnou,“ líčila dvojnásobná mistryně světa. Mezinárodní olympijský výbor totiž potvrdil diskvalifikaci Anťuchové už v březnu 2023.

Připomeňte si olympijské finále z Londýna 2012:

| Video: Youtube

„Museli jsme pak vrátit Zuzčin bronz, který převezme jamajská atletka. Je to součást realokačního procesu,“ vysvětlil Martin Doktor, sportovní ředitel Českého olympijského výboru a šéf výprav. „Je moc fajn, že MOV uspořádá ceremoniál v Parku šampionů, kde budou olympijské medailisty vítat tisíce fanoušků. I když je hodně opožděné, věřím, že tam předávání medailí bude mít tu správnou atmosféru.“

Půjde na finále oštěpařů a překážkářek

Hejnová si navíc slavnostní okamžik vychutná po boku nyní zlaté Američanky Lashindy Demusové a bronzové Jamajčanky Kaliese Spencerové. „To je hezké. Jsem ráda, že tam budeme všechny tři, protože jsme se dlouho neviděly, a že si to užijeme. Potkávaly jsme se celou mou kariéru. Určitě je to lepší, než kdybychom medaili přebírala každá zvlášť,“ přemítala Hejnová.

Do Paříže ji doprovodí partner Marek a také trenérka Dana Jandová. Už večer před ceremoniálem se vydají sledovat atletická finále včetně mužského oštěpu a samozřejmě vyvrcholení ženské soutěže na čtvrtce překážek. Ve slavnostní den si atletiku také nenechají ujít. Než však Hejnová vyrazí na Stade de France, přiveze stříbrnou medaili ukázat fanouškům v Českém domě.