„Viděli jste někdy něco takového? Já ne," rozplýval se před posledními skoky ředitel závodu Zbyněk Háder. Český reprezentant Jaroslav Bába skončil šestý výkonem 228 cm.

Tamberi potřeboval k vítězství pět skoků, všechny výšky zdolal na první pokus. Na závěr se neúspěšně pokoušel překonat 240. Tamberi vyhrál i předchozí mítinky Beskydskou laťku výkonem 233 cm a Banskobystrickou laťku s 235 cm. „Moje forma graduje, což potvrzuje dnešní výkon. Cítil jsem se v pohodě a mnoho mi nechybělo k překonání 240 centimetrů," řekl v sobotu Tamberi, který se tradičně představil s jednou tváří neoholenou. „Vážně? To jsem asi zapomněl. Ne, dělám si legraci. Je to můj rituál, dělám to tak už pět let," dodal rozzářený vítěz.

Druhý Brit Chris Baker potřeboval jednu opravu na 236 centimetrů. Pětadvacetiletý Angličan byl největším překvapením večera, protože si o sedm centimetrů zlepšil osobní maximum.

„Jak jsem to dokázal? To je dobrá otázka. Tento večer byl naprosto neskutečný, skvělí fanoušci, super," hodnotil nejen svůj výkon výškař, jehož po zápase chválil i úřadující evropský rekordman Patrik Sjöberg. „Jednou může útočit na světový rekord," uvedla skokanská hvězda osmdesátých let, která byla jedním z ambasadorů mítinku.

Závod žen vyhrála Levern Spencerová ze Svaté Lucie, která zdolala 195 cm. Brňanka Michaela Hrubá skočila o dva centimetry méně, což stačilo na třetí místo.

Tradiční akce znovu zcela zaplnila sportovní halu. „Tady to ani jinak nejde. Pořadatelé jsou výborní. Máme dvě skokanské mekky. Je to Třinec a právě Hustopeče. To jsou podniky, které patří k nejlepším na světě," uvedl sekretář Českého atletického svazu Tomáš Janků, který má se závoděním na Hustopečském skákání bohaté zkušenosti.

Hustopečské skákání, halový atletický mítink ve skoku do výšky:

Muži: 1. Tamberi (It.) 238, 2. Baker (Brit.) 236, 3. Ioannu (Kypr) 232, 4. Chesani (It.) 230, 5. Barry (Bah.), 6. Bába (ČR) a Bednarek (Pol.) všichni 228.

Ženy: 1. Spencerová (Sv. Lucie) 195, 2. Amataová (Nig.), 3. Hrubá obě 193, …5. Marešová (obě ČR) 187.