Bilance je příznivá ve prospěch Inda, ale závodník Dukly má šanci získat jednak třetí celkový triumf v Diamantové lize, ale i vylepšit si letošní bilanci. Na mistrovství světa v Budapešti skončil třetí, ale naposledy v Curychu svého soka porazil.

Jakub Vadlejch slaví bronzovou medaili
Medaile znamená obrovskou motivaci, prohlásil Vadlejch po budapešťském bronzu

„Moc rád bych postoupil do nejlepší trojky, jako se mi to letos povedlo v každém závodě,“ přál si dvaatřicetiletý oštěpař a výkonem 89,51 metru lídr letošních světových tabulek. „Cítím se dobře, ale už je to přeci jen dlouhé,“ uvedl o sezoně, která v Eugene skončí, svěřenec Jana Železného.

Pozvánku do finále dostal při absenci několika soupeřů včetně mistra světa a olympijského vítěze v skoku do dálky Řeka Miltiadise Tentoglua i Radek Juška, který skončil v Budapešti sedmý. Může se pokusit o vylepšení loňského šestého místa.

V akci bude i Haruka Kitagučiová

Na startu budou největší současné hvězdy. V sobotu poběží stovku sprinterský král z Budapešti Noah Lyles. Američan sice po mítinku v Curychu ohlásil konec sezony, ale nakonec se rozhodl startovat. Svoji silnější dvoustovku však v Eugene nepoběží.

Také pouze na stovce bude startovat i jeho krajanka Sha'Carri Richardsonová. Je nachystaná potvrzdit post světové jedničky. Utká se i s Jamajčankou Sherickou Jacksonovou, která má v plánu obě tratě.

Spolupráce Davida Sekeráka a Haruky Kitagučiové vynesla zlatou medaili
Ještě o něm uslyšíte, prorokovala Zátopková. Nyní Sekerák vychoval šampionku

Na trati 1500 metrů se představí letos neporažená světová rekordmanka Faith Kipyegonová z Keni. Muži včetně Nora Jakoba Ingebrigtsena poběží míli. Překvapivý mistr světa z patnáctistovky Josh Kerr do Eugene nepřijel.

Čeští fanoušci mohou v soutěži oštěpařek držet palce svěřenkyni českého kouče Davida Sekeráka Japonce Haruce Kitagučiové. Mistryně světa si při posledním startu na mítinku v Bruselu vylepšila osobní rekord na 67,38 metru.