"Poslední týden mě trochu trápila. První pokus, ze kterého jsem měla dobrý pocit i přesto, že foukal protivítr, jsem pěkně trefila. Bohužel jsem v achilovce ucítila bolest, a tak jsem z opatrnosti už dál v soutěži nepokračovala. Sezona je teprve na začátku a nechtěla jsem nic riskovat," řekla Špotáková a ujistila, že nejde o nic vážného. "Ze třetího místa mám radost i z osmi bodů v Diamantové lize. Je to dobrý signál, že už jsem zase ve hře," dodala.

Dvojnásobná olympijská vítězka po prvním kole pokusů vedla. Vzápětí ji ale přehodila úřadující mistryně Evropy Christin Hussongová z Německa, jež soutěž vyhrála ve svém nejlepším výkonu roku 66,59. Před Špotákovou se potom ještě dostala čerstvá šampionka Oceánie Kelsey-Lee Barberová z Austrálie, jež zakončila závod osobním rekordem 65,63.

Číňanka na bronz nedosáhla

K osmatřicetileté české vrhačce se ještě v předposlední sérii přiblížila na 116 centimetrů Číňanka Liou Š'-jing, Špotáková se ale už na stupních vítězů udržela. V prestižním seriálu vybojovala první medailové umístění od předloňského triumfu ve finále v Curychu. Do lukrativního seriálu, který pětkrát v kariéře vyhrála, se vrátila po druhé mateřské pauze v červnu v Římě sedmým místem.

Start v Lausanne odřekla kvůli potížím se zády a kyčlí současná česká oštěpařská jednička Nikola Ogrodníková, která měla obhajovat loňské prvenství. Do závodu na 400 metrů překážek je přihlášena Zuzana Hejnová.

Druhé místo prop Hejnovou

Zuzana Hejnová obsadila na mítinku atletické Diamantové ligy v Lausanne druhé místo v závodě na 400 metrů překážek. O jednu pozici vylepšila výsledek z předchozího startu v elitním seriálu v Římě a dosavadní letošní maximum z tohoto závodu posunula o 71 setin na 54,11 sekundy. Dvojnásobná mistryně světa ve fotofiniši porazila bronzovou olympijskou medailistku z Ria Ashley Spencerovou z USA, rychlejší byla pouze další Američanka Shamier Littleová. Vítězka časem 53,73 jako třetí žena v tomto roce pokořila hranici 54 sekund, Hejnová se zařadila na čtvrté místo v letošních světových tabulkách.