Richardsonová loni vyhrála americký šampionát na 100 metrů a měla být v Tokiu velkou favoritkou na zlato. V Eugene ale neprošla testem na marihuanu a přijala měsíční distanc, kvůli němuž nemohla pod pěti kruhy startovat. Později uvedla, že užitím marihuany se snažila otupit své pocity po smrti matky.

Doping krasobruslařky Kamily Valijevovové,Ruská krasobruslařka Kamila Valijevová, která měla před olympijskými hrami pozitivní nález na doping, se může v Pekingu zúčastnit soutěže žen.
Osvobození dopingové hříšnice. Ruská krasobruslařka může dál závodit. USA zuří

"Může mi někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi její situací a mojí? Umřela mi matka a nesměla jsem závodit a také jsem byla favoritkou na stupně vítězů. Jediný rozdíl, který vidím, je to, že jsem černoška," napsala Richardsonová na Twitteru.

Sportovní arbitrážní soud umožnil patnáctileté ruské krasobruslařce Valijevové startovat na ZOH v Pekingu v individuální soutěži, ačkoli měla v prosinci na národním šampionátu pozitivní nález na zakázanou látku trimetazidin. Výsledky kontroly ale byly zveřejněny až poté, co pomohla Rusku ke zlatu v olympijské soutěži družstev. Mezinárodní olympijský výbor kvůli nedořešenému případu vyhlášení vítězů soutěže družstev odložil a nezorganizuje ani medailový ceremoniál soutěže žen, pokud Valijevová skončí mezi nejlepšími třemi.