Abraham Akopesha si po doběhu do cíle mírbně stěžoval na počasí. „Hodně se oteplilo a bylo i vlhko," poznamenal s jeho slova potvrdili všichni nejlepší běžci.

Akopesha se během závodu dvakrát utrhl svým pronásledovatelům. Jak Evansovi Kuruiovi, tak i Wilsonovi Too. „|Ale pokaždé mě doběhli. Na rozdíl od kluků jsme měl s půl maratonem zkušenosti a tak jsem si vedení v závěru už pohlídal. Oba běželi půl maraton poprvé," řekl po doběhu do cíle.

Šťastná byla Joyciline Jepkosgeiová. Časem 01:09:07 ustanovila nový rekord trati mezi ženami. „Musím se přiznat, že když jsem byla sama a okolo patnáctého kilometru jsme zjistila, že mi nikdo nepomůže, tak jsem polevila. Ale slyšela jsme povzbuzování z doprovodného motocyklu, tak jsem zase zabrala. Hodně na mě křičeli, že můžu jít na rekord tratě a tak jsem se tempem chytla motorky," řekla s úsměvem.

Český rekord trati se přepisoval i v mužské kategorii. Milan Kocourek doběhl celkově na desátém místě v čase 01:06:51. „Ze začátku jsme se držel na jedním Ukrajincem (Lashyn, celkově v cíli sedmý). Pak jsem zůstal sám a běžel jsme si ve svém tempu. Podle mého se dá rekord určitě ještě posunout. Myslím si že alespoň o minutu," řekl po svém doběhu do cíle.

Petra Kamínková z Olomouce, stejně jako v minulém roce, dokázala porazit Ivanu Sekyrovou ze Sokolova. „Na osmnáctém kilometru jsem zjistila a zároveň se tím i ujistila, že jsme sama a v klidu si mohu doběhnout pro české prvenství," přidal ke svým kolegům. Obě české závodnice tak mají po dvou vítězství. Sekyrová ovládla první dva ročníky. Kamínkové patřil pak třetí a ten letošní.

Karlovarský půlmaraton:

Muži: 1. Akopesha 1:02:08, 2. Kurui 1:02:27, 3. Too (všichni Keňa) 1:02:48, …10. Kocourek (AK Kroměříž) 1:06:51.

Ženy: 1. Jepkosgeiová (Keňa) 1:09:07, 2. Gemechuová 1:11:19, 3. Dabaová (obě Et.) 1:11:42, …7. Kamínková (Olomouc) 1:17:55.