„Adeptů je hodně, ale kdo vyhraje, to je hvězdách,“ usmívá se bývalý slavný desetibojař, který v anketě svého času dvakrát triumfoval.

Petr Frydrych (oštěp/3. MS)
Je pro mě objevem roku, i když je to dospělý kluk. Po sedmi letech předvedl světový výkon. Popravdě nemohu říct, že by mě překvapil, ale to, co předvedl, bylo velice příjemné.

Zuzana Hejnová (400 ma 400 m přek./3. HME a 4. MS)
Za poslední rok dvakrát změnila trenéra a na šampionátu v Londýně to bylo trochu znát. Doufám, že pod Danou Jandovou už zakotvila a že jí to bude ještě nějaký rok šlapat a bavit.


Adam Sebastian Helcelet (víceboje/3. HME a 8. MS)
Měl slušnou halu a slušný vstup do léta, jenže pak ho zbrzdily zdravotní problémy. Ty se závodníkům nevyhýbají, ale je potřeba, aby si uvědomil, že už nastal čas navyšovat bodové zisky.

Jakub Holuša (1500 m/5. MS)
Před Londýnem se zranil, a to nejspíš ovlivnilo výsledek. Odpočinul si, ale finálový závod z mého pohledu trochu prokaučoval. Měl být odvážný jako Nor Inge-brigtsen a mohlo to dopadnout jinak. Před pátým místem ale klobouk dolů.

Radek Juška (dálka/10. MS a 1. univerziáda)
Do haly kvůli zdraví prakticky nevystartoval, letní sezonu otevřel národním rekordem (831 cm). Vyhrál kvalifikaci na MS a teď už je to o tom, aby se dokázal prosadit i ve finále na velké soutěži. Myslím, že to nebude dlouho trvat.


Pavel Maslák (400 m/1. HME)
V hale dokonal zlatý evropský hattrick. Je škoda, že velkou rychlost zatím nedokáže na čtyřstovce prodat. Jsem zvědavý, jestli halový hattrick zopakuje i na světě. Jeho šance by měla přijít na letním mistrovství Evropy.

Filip Sasínek (1500 m/3. HME)
Skvěle se předvedl v bělehradské hale a vybojoval stříbro na ME do 23 let, ale bohužel nesplnil limit na MS. Je to mladý kluk, který má motor a motivaci na to, aby jednou na patnáctistovce nahradil Jakuba Holušu.

Tomáš Staněk (koule/2. HME a 4. MS)
Propracovává se k tomu, aby se z něho stal vítězný typ. Věřím, že nešlo o výjimečný rok a že se jeho výkonnost nezasekne na 22 metrech a jednom centimetru. Bude-li zdráv, tak jsem o tom přesvědčený.


Barbora Špotáková (oštěp/1. MS)
Návrat k trenéru Rudolfovi Černému se osvědčil a v Londýně předvedla, co znamenají závodnické zkušenosti. Fascinovalo mě, jakou měla ze zlata na mistrovství světa po deseti letech nefalšovanou radost.

Jakub Vadlejch (oštěp/2. MS)
Poté, co dokázal na velkých závodech postoupit do finále, tak letos udělal medailí další krok. Během celé sezony neměl prakticky výpadek, a to nejlepší si nechal do Londýna. Tak by to mělo být.