„Nebyl to špatný tah, i když jsem se trochu pral s technikou. Pokusy byly nedodělané, přešlapoval jsem a nedařilo se mi kouli pořádně zvednout. To mě trochu mrzí, protože na tomhle kruhu se dá hodit daleko. Nebyl jsem ale svůj, jako bych byl ještě dovolené…,“ usmíval se osmadvacetiletý vrhač Dukly Praha.

„Na druhou stranu vystoupení vnímám pozitivně. Závod je vždycky lepší než trénink. Myslím, že to bylo ideální pro vstup do dalšího období,“ říkal na kladenském Sletišti český rekordman a jedna z českých nadějí pro podzimní světový šampionát v Kataru.

Je velký rozdíl oproti podnikům Diamantové ligy nebo mistrovství světa házet v rodinném prostředí na Sletišti?
Diváci jsou blíž a byl jsem z toho trochu roztěkaný. Lidi chtějí podpis nebo se se mnou vyfotit. Navíc se přišla podívat řada kamarádů, takže člověk nemá čas a klid na svůj obvyklý předzávodní režim. Asi by mě na házení sedělo víc soukromí.

Dovolenou v nezvyklém termínu jste si vybral kvůli pozdnímu termínu MS v Dauhá?
Je to tak. Zájezd na Korfu jsme si koupili na poslední chvíli. Ale kouli jsem z hlavy - jako když mám dovču až po sezoně – úplně nevypustil. Musel jsem se tam hlídat a šetřit. Tím zrovna nemyslím nějaké pití (směje se), ale spíš to, že jsem se neopaloval celý den. Bohužel se mi tam podařilo zhubnout dvě kila, ale odpočinul jsem si. Proto kladenský výsledek beru. Po týdnu válení na sluníčku a ježdění na skútru není jednadvacet metrů málo. Cením si toho.

Co vás v nejbližší době čeká?
Musím vletět do tréninku a trochu zamakat. Je potřeba, aby se hlava a tělo spojilo, a byl ze mě zase ten zlej klučina. (směje se) Před mistrovstvím republiky v Brně mě čeká soustředění v Ostravě. Potom mám domluvené dva mítinky v Polsku a mezi nimi přijde další soustředění. Diamantová liga mě čeká koncem srpna v Paříži.

Není obvyklé, aby se před domácím šampionátem jezdilo na soustředění. Podle čeho jste se s trenérem Janem Tylčem rozhodli?
Už jsem v Ostravě trénoval v zimě a vyhovuje mi to tam. Ono je taky lepší cestovat do Brna po dálnici z Ostravy než z Prahy. V neposlední řadě tam bude klid a nebudu muset řešit neatletické blbosti.