Trochu nezvyklý scénář, ale jinak to prostě nešlo. „Dlouho jsem čekal na povolení lékařů vrátit se do kruhu, a když jsem ho dostal, už nemělo cenu hledat závody. Raději jsem trénoval,“ vysvětloval sedmadvacetiletý atlet Dukly Praha, který bude obhajovat předloňské evropské stříbro.

Loni na světovém šampionátu pod střechou bral díky zdařilé otočce bronz.

Na šampionát cestujete s jediným, i když kvalitním výkonem 21,16. Jaké máte ambice?
To si zatím nechám pro sebe. Moudřejší budu po kvalifikaci. Hlavním úkolem bude postoupit do finále a pak se uvidí… Navzdory všemu jsem připravený dobře.

Od jabloneckého startu jste nemohl závodit. Co se vám vlastně stalo?
Jsem pravák, ale po závodě jsem se levačkou kompenzačně takzvaně vyhazoval. Cítil jsem, že mi to jde, a tak jsem trochu víc zatlačil. Jenže jsem správně nevytočil levou nohu do směru odhodu a ucítil jsem bolest v oblasti břicha. Za pár dní mi v tom na tréninku při stejné situaci luplo.

Musel jste v přípravě vysadit?
Myslel jsem si, že se jedná o přetažený břišní sval, ale až vyšetření u pana profesora Koláře ukázalo, že mám natržený šikmý svalový úpon od žebra. Neznamenalo to absolutní klid. Mohl jsem dělat všechno kromě házení otočkou. Jinak jsem celou dobu trénoval. Přede dvěma týdny jsem dostal povolenku a od té doby na tréninku normálně házím.

Může se v Glasgow projevit závodnické manko?
Nedá se to vyloučit, ale mám za sebou dobré vrhy. Létalo mi to celkem daleko, ale nechci to srovnávat se závodem.

Jaké máte informace o soupeřích? Za Němcem Storlem jste letos druhým Evropanem…
Na šampionátu nebudou tabulky určitě platit. To je orientační ukazatel. Je to jiné, než když se hází na mítinku. Bude záležet na tom, v jaké kdo dorazí pohodě. Řada soupeřů se v krátké halové sezoně zaměřila jen na šampionát. Po-dobně jako já … (rozesmál se)