Rosolová je atletický všeuměl. Nejprve byla nadějnou dálkařkou, vždyť z této disciplíny je juniorskou mistryní světa 2004, má zlato z ME juniorek, stříbro z ME do 23 let a stříbro z MS do 17 let. Před deseti lety ale už startovala na ME v Göteborgu coby vícebojařka a stala se z ní česká rekordmanka v halovém pětiboji.

Od sezony 2010 se už věnovala běhu na 400 metrů a nominovala se na mistrovství Evropy v Barceloně, kde nakonec obsadila páté místo a o rok později se na této trati dokonce stala halovou mistryní Evropy v Paříži. Na jaře 2012 znovu změnila disciplínu a k hladké čtyřstovce přidala překážky. Na mistrovství Evropy v Helsinkách hned senzačně brala stříbro a běžela i finále olympijských her, kde byla sedmá.

Nyní už ale opět touží po změně. "Měním to po čtyřech letech, ne?" pousmála se v Riu po nevydařeném semifinále. "Navrhla jsem trenérce, že v zimě zkusím pětiboj, abych se odreagovala. Chtěla bych si opepřit přípravu a trošku potrápit Kačku (Cachovou) ve skupině, aby se vytáhla a já si vyčistila hlavu. Potřebuju to, začíná mi to chybět," uznala Rosolová.

Zdali se ale víceboji bude věnovat naplno, to je zatím ve hvězdách. Zda se bude chtít probojovat na halové mistrovství Evropy v Bělehradu na začátku března příštího roku, to také zatím není jasné. "Tam je to těžké s kvalifikací, ale kdo ví. Kdybych měla rychlou čtvrtku, tak bych mohla běžet i čtvrtku. Ve víceboji by to pro mě bylo buď, anebo. Tam záleží na zdraví, mám nějaké problémy, uvidíme," prohlásila.

Strach z výšky

Ještě alespoň sezonu by ráda vydržela, než ukončí kariéru. A zkusí v létě sedmiboj, nebo se bude opět věnovat čtyřstovce s překážkami? "V létě je oštěp, ten neumím," upozornila Rosolová, že byla vždy hlavně halový typ. "Uběhnu dvoustovku, osmistovku, ale ten oštěp nevím, nevím. A nejvíc se bojím výšky, uvidíme," řekla.

Radost z jejího rozhodnutí má i její přítel desetibojař Adam Sebastian Helcelet. "Myslím, že je rád. Bude to odpočinková halová sezona po olympiádě. Dám se dohromady a uvidíme," věřila atletka, která má problémy zejména s nárty. "Teď mě bolí druhý na neodrazové noze, takže to je dobré," řekla. "Strašně dlouho běhám čtyřstovku, tak si to vyzkouším," dodala.