Vyhrát stovku třikrát za sebou se na OH ještě nikomu nepodařilo. Bolt však není zdaleka takovým favoritem jako v minulosti. Jeho letošní sezonu poznamenala zranění a čas 9,88 ho řadí v tabulkách až na čtvrté místo. Jeho největší rival Američan Justin Gatlin je o osm setin rychlejší.

Podobná situace nastala i v sobotních rozbězích. Bolt ten svůj snadno vyhrál za 10,07, nejrychlejším mužem prvního kola ale byl s časem 10,01 Gatlin. Ten už také má olympijské zlato, z roku 2004, a v 34 letech může být nejstarším olympijským vítězem ve sprintu v historii.

Kvalifikace dnes čeká výškaře Jaroslava Bábu, který skáče na čtvrté olympiádě. Hned z té první si z Atén přivezl bronz, naopak v Londýně neprošel kvalifikací.

Také Eva Vrabcová-Nývltová startuje pod pěti kruhy počtvrté, ale až dosud to bylo vždy v lyžařských závodech na zimních hrách. V Riu se dnes postaví na start maratonu.

Filip Nepejchal se představí ve střelbě libovolnou malorážkou na 3x40 ran, první část soutěže v synchronizovaném plavání čeká Soňu Bernardovou a Alžbětu Dufkovou. Posledním kolem vyvrcholí soutěž golfistů, finále jachtařské třídy RS:X bude už bez Karla Lavického. O prestižní titul ve sprintu se utkají britští dráhoví cyklisté Jason Kenny a Callum Skinner.