„Řekla jsem ano. Vezmu si tě, muži mého života. Vybral sis ten nejlepší okamžik, abys to navrhl,“ pronesla tehdy nejznámější běžecká influencerka snoubenci, mimochodem bývalému italskému sprinterovi, který na halovém ME 2009 v Turíně vybojoval stříbro na šedesátce.

„Bylo to něco neuvěřitelného. Doběhla jsem první maraton v životě a oba jsme byli velice šťastní,“ vzpomínala. A proč tuto událost po půlroce připomínáme? Lisa Miglioriniová je totiž v české metropoli a v sobotu od 10.00 poběží 1/2Maraton Praha.

„Strašně se těším. Ten pocit, když běžím poprvé v nějakém městě, je vždy silný. Začnu i skončím s úsměvem na tváři, ať už bude výsledek jakýkoliv,“ uvedla pro RunCzech třicetiletá rodačka z Milána před vyprodaným závodem, jehož se zúčastní 15 500 běžců.

Na Instagramu má 2,3 milionu fanoušků

Lisa Miglioriniová je ve sportovní komunitě velice známou postavou. Prostřednictvím svých sociálních sítí vede masy ke zdravému životnímu stylu a pomáhá lidem i po odborné stránce. Je vystudovanou fyzioterapeutkou a osteopatkou. Je však třeba zmínit, že běhat umí sakra rychle. Její osobní maximum v půlmaratonu je 1:23:07.

„V Praze jsem poprvé. Miluji míchání běhu s turistikou. Je to skvělý způsob, jak poznávat svět a zdravě se bavit. Samozřejmě se před závodem budu šetřit, abych nepřišla na start s unavenýma nohama, ale den poté budu mít volno na prohlídku města,“ těšila se Miglioriniová, jejíž instagramový profil sleduje 2,3 milionu lidí a má téměř dvakrát víc fanoušků než Leoš Mareš.

Překážkář Petr Svoboda
Svoboda dál sní o olympiádě v Paříži. Má smlouvu na půl úvazku a sáhne do rezerv

Za silný vliv na běžce získala loni na World Influencers and Bloggers Awards v Cannes prestižní ocenění v kategorii Fitness Influencer. Spoustu fanoušků má i v Česku. „Hlavně z Prahy. Psali mi, že budou taky závodit. Setkat se s nimi je vždycky vzrušující, krásné a pro mě osobně emotivní,“ vykládala Lisa, pro níž je běhání spojené prakticky se vším.

A jaký je její vzkaz českým běžcům? „Mým poselstvím je, aby dál běhali. A hlavně aby si to dokázali pořád užívat! Uvidíme se na startovní čáře,“ usmála se Miglioriniová před závodem, který je součástí prestižní série SuperHalfs a pyšní se známkou kvality Elite Světové atletiky.