Hned po čtvrtečním příletu se byla na pobřežní promenádě Corniche proběhnout po trati maratonu. „Naordinovala jsem si devět kilometrů a první dva se mi zdálo, že to nebude zlé. Pak to na mě ale začalo dopadávat. Bude to boj a nebude to zadarmo,“ krčila rameny.

Od moře obvykle vane chladivý větřík, ale česká maratonkyně nic takového neregistrovala. „Naopak jsem cítila, že mě spíš brzdí, a to je další faktor, s nímž musím počítat,“ konstatovala.

Na maratonské distanci se za poslední dva roky zlepšila o 25 minut. Na jaře zaběhla v Rotterdamu čas 2:36:53, kterým se na MS kvalifikovala.  Nemá vysoké ambice, ale chce se porvat se soupeřkami a podmínkami.

Atletická federace IAAF vyhlásila poradenský program Beat the Heat, ale univerzální řešení nenabízí a ani nabízet nemůže. „Je to hrozně individuální. Někteří atleti mají teplo vyloženě rádi, další spíš preferují středoevropské počasí,“ uvedla šéflékařka české reprezentace Karolína Bilková.

Porazí vedro? 

close Infografika info Zdroj: Deník zoom_in Teplo jako takové Joglové vyloženě nevadí. „Dopředu jsem věděla, co mohu čekat. Spíš mi dělá problémy venkovní dusno a změna aklimatizace,“ připomněla nedávný návrat ze soustředění v Livignu, kde napadl sníh.

Jinou než čtvrteční zkušenost s večerním během nemá. „Jindy jsem to nezkusila, ani to nebylo reálné. V Livignu nešlo běhat po nocích. Tělo se ale dobře připravuje a nedovolí mi usnout dřív než ve dvě ráno,“ prozradila.

Porazí tedy vedro? „Vzpomínám, že ve velkém horku jsem běžela i Olomoucký půlmaraton. Pomohlo mi, že tam měli hodně mokrých houbiček a stříkali vodní poprašek. Snad mě ochlazovací prvky osvěží i tady. Uvidíme.“