Dvaadvacetiletá McLaughlinová překonala světový rekord už potřetí během jednoho roku. Poprvé se jí to povedlo loni koncem června rovněž na mistrovství USA v Eugene, kde jako první stlačila čas po 52 sekund.

"Tomu, když se vám to (rekord) povede poprvé, se nic nevyrovná. V cíli jenom žasnete," uvedla McLaughlinová na ikonickém stadionu Hayward Field, který bude příští měsíc dějištěm mistrovství světa.

Druhý den atletického mistrovství ČR přinesl skvělé výkony.
Veselý na mistráku porazil Vadlejcha. Krsek znovu ukázal záda Šormovi s Maslákem

"Co jiného se tady dá čekat? Kdykoli sem přijedu, mám pocit, že se stane něco úžasného," prohlásila svěřenkyně věhlasného trenéra Boba Kerseeho. "Je to výborný ukazatel toho, jak na tom jsem. Teď se vrátíme domů a na něčem ještě zapracujeme," komentovala rekordní čas.

Nejlepší světové časy roku

Na MS bude chtít vylepšit druhé místo z roku 2019 z Dauhá, kde doběhla za krajankou Dalilah Muhammadovou. Předchozí držitelka světového rekordu nyní v Eugene chyběla kvůli zranění. McLaughlinová vyhrála s velkým náskokem 1,67 sekundy před Britton Wilsonovou, třetí byla Shamier Littleová za 53,92. Vítězka běžela výrazně rychleji už v semifinále, které vyhrála časem 52,90.

Hladkou čtvrtku vyhrála univerzitní šampionka Talitha Diggsová výkonem 50,22. Nejúspěšnější atletka historie Allyson Felixová, která absolvuje poslední sezonu v kariéře, byla šestá.

Atleti se při prvním dnu mistrovství republiky v Hodoníně činili.
Rekordy na spadnutí. Stromšíkovi a Svobodovi je ale v Hodoníně odfoukl vítr

V mužském závodě na 400 metrů zvítězil Michael Norman v nejlepším světovém čase této sezony 43,56. Do čela letošních tabulek se dostala i světová rekordmanka v běhu na 100 metrů překážek Keni Harrisonová časem 12,34.

Už devátý titul v hodu oštěpem získala Kara Wingerová, která hodila 64,26 metru.