Dokázala totiž něco neuvěřitelného. Posedmé se stala mistryní Evropy, když o triumfu prakticky rozhodla úvodním pokusem dlouhým 67,04 metru. Tím vzala soupeřkám vítr z plachet a navázala na úspěchy, které sklízela pod dívčím jménem Perkovičová.

„Tahle zlatá medaile pro mě hodně znamená,“ vyprávěla po závodě šťastná Elkasevičová, která diskařkám na mistrovství Evropy kraluje nepřetržitě od šampionátu v Barceloně v roce 2010.

„Tady v Římě jsem získala sedmou zlatou, a protože byl postaven na sedmi vrcholcích, chtěla jsem mít medaili na každém kopci,“ usmívala se. „Děkuji úžasnému publikum. Díky Italům, ale i Chorvatům, kteří sem přijeli, aby mě podpořili.“

Medaile je odměnou i pro manžela

Chorvatka, které je i dvojnásobnou olympijskou šampionkou a dvojnásobnou mistryní světa, šla do soutěže s odhodláním. „Věděla jsem, že jsem tady nejlepší a že umím házet daleko. Ale pořád jsem člověk a byla jsem i trochu nervózní,“ přiznala.

„Když něco nejde podle plánu, tak to není dobré. Soutěž jsem ale rozjela opravdu dobře. Hned na úvod se mi povedl nejlepší výkon v sezoně,“ líčila rodačka ze Záhřebu.

„Je to pro mě hodně emotivní, stejně jako pro mého muže, protože se jedná o mou první medaili pod jménem Elkasevičová. Jako by se tu představila nějaká nová diskařka,“ culila se.

„Šest zlatých jsem vyhrála pod jménem Perkovičová, ale tohle je první titul pro naši rodinu. To zlato je odměnou i pro mého manžela,“ dodala třiatřicetiletá vrhačka.