„Doufám, že jsme vytvořili něco, co bude na stadionu inspirovat všechny sportovce a zaujme je příběh, který hovoří v dobrém i špatném o životních zkušenostech,“ prozradila sedmadvacetiletá zpěvačka a skladatelka, která se v roce 2017 umístila na druhém místě v britské verzi X Factoru.

Oficiální píseň atletického ME:

| Video: Youtube

Na Olympijském stadionu zase baví sportovce i diváky maskot Ludo. Vždy se usmívá a připomíná historii věčného města. Jeho jméno, které vzniklo na motivy tradice starověkého Říma, vybrali ze čtyř možností atletičtí nadšenci z celé Evropy.

close Maskot Ludo info Zdroj: european-athletics.com zoom_in Maskot Ludo Ludi byly ve skutečnosti veřejné hry organizované v Římské říši k pobavení lidí a byly zahrnuty mezi svátky v kalendáři starověkého Říma. Ludi Magni byly zasvěceny Jupiteru a termín ludus znamená hru a zábavu. A tu představuje i maskot Ludo.

Pro elitní atlety budou vrcholem olympijské hry v Paříži, ale ME většinou nevynechávají. Česká výprava bude spoléhat na oštěpařského vicemistra Evropy Jakuba Vadlejcha. Po zranění je připravený závodit bronzový koulař Tomáš Staněk.

„Mistrovství Evropy je relativně daleko od olympijských her, takže startovní listiny jsou nabité. Úspěchem bude každý postup do finále,“ avizoval šéftrenér ČAS Pavel Sluka. „Doufám, že to jednou cinkne. Pokud by se podařilo vybojovat dvě medaile, byl bych spokojený.“