V závodě žen došlo k překvapení, když byla už v rozběhu diskvalifikována česká rekordmanka Klára Seidlová za předčasný start. To však finále neubralo na lesku. Vítězkou se stala v novém juniorském národním rekordu Eva Kubíčková.

Překážkář Petr Svoboda.
Pořád bojuji s překážkami. A nejen s těmi na dráze, říká Petr Svoboda

Časem 7,30 překonala o šest setin rekord Hany Benešové z roku 1994. Její radost byla obrovská. Podařilo se jí totiž přesně na setinu splnit nominační kritérium pro start na halovém mistrovství světa v Bělehradu. „Dopadlo nejlíp, jak mohlo, ale nejvíc mě těší, že jsem se probojovala na šampionát,“ radovala se teprve osmnáctiletá atletka.

Stromšík vyrovnal rekord

Mužské finále těsně ovládl Zdeněk Stromšík, který časem 6,64 vyrovnal svůj rekord šampionátu. Získal už třetí halový titul a pokaždé zaběhl stejný čas. „Jsem spokojený, povedl se mi start i závěr. Potvrdilo se, že se na mistrácích dokážu vyhecovat,“ radoval závodník SSK Vítkovice.

Denisa Rosolová, MS Londýn
Mistryně Evropy mezi krmením a úklidem. Helceletová má zpětně získat zlato

O jedinou setinu později dosprintoval do cíle Jan Veleba, jemuž vyrovnaný osobák 6,65 tentokrát stačil na stříbro. Bronz bral jeho svěřenec Dominik Záleský, který v únoru startoval na ZOH v Pekingu jako bobista a při svém letošním prvním atletickém startu zaběhl 6,68.