V konkurenci dalších devíti kuželkářek startovala závodnice, která trénuje v pražském Sportovním clubu Jedličkova ústavu, jako třetí v pořadí. A hned druhým pokusem překonala o 34 centimetrů svůj vlastní český rekord z mezinárodních závodů, který do té doby podle oficiálního zápisu byl 16,99 m.

Sedmnáctimetrovou hranici pokořila znovu ještě třetím soutěžním pokusem, jejím nejdelším hodem ale zůstal ten z úvodu závodu. Do té doby vedoucí Němce Wichmannové tak oplatila porážku z loňského evropského šampionátu v Berlíně, kde brala závodnice našich západních sousedů stříbro a česká reprezentantka skončila na bronzové pozici.

Česká reprezentantka v paraatletice Anna Muziková
Po narození vážila 740 gramů. Teď Muziková sbírá medaile a sní o paralympiádě

V celkovém pořadí stačil výkon 17,33 Muzikové v Dubaji na šesté místo. Zvítězila Tunisanka Ibrahmiová, která své náčiní poslala na metu 24,45. Druhá Alžířanka Gasmiová zaznamenala přesně o metr méně, dvacetimetrovou hranici přehodila ještě mistryně Evropy Moskalenková z Ukrajiny (21,58).

Mistrovství světa v para atletice

Ženy - hod kuželkou, kategorie F32:

1. Maroua Ibrahmiová (Tun.) 24,45 metru; 2. Mounia Gasmiová (Alž.) 23,45; 3. Anastasia Moskalenková (Ukr.) 21,58… 6. Anna Muziková (ČR) 17,33

V závodě mužů se představil i klubový kolega Muzikové František Serbus. Jeho výkon a výsledek bohužel poznamenaly technické potíže. „Bohužel mi to nevyšlo, jelikož mi neprošly kuželky o jeden gram. Je to hořká zkušenost, ale je to sport, který je nevyzpytatelný,“ posteskl si český reprezentant na sociálních sítích.

Martin Dvořák získal tři zlaté medaile
Češi zářili na Světových hrách handicapovaných. S 23 medailemi skončili čtvrtí

I přes to, že neměl možnost absolvovat závod se svými kuželkami, dokázal Serbus hodit 28,71 m, což mu stačilo na šestou příčku. Závod ovládli kuželkáři z Alžírska, zlatou medaili získal za 33,89 Bahlaz, o třicet pět centimetrů méně předvedl Ferhah. Nejlepším Evropanem byl celkově třetí Polák Sochal (31,90).

Mistrovství světa v para atletice

Muži - hod kuželkou, kategorie F32:

1. Lahouari Bahlaz 33,89 metru; 2. Walid Ferhah (oba Alž.) 33,54; 3. Maciej Sochal (Pol.) 31,90… 6. František Serbus (ČR) 28,71