Pravda, oštěpařka Nikola Ogrodníková je třetí na světě, jenže její poslední výkony jsou výrazně poznamenané zdravotními problémy se zády.

Letošní maximum Hejnové (54,11) sice za jejím českým rekordem (52,83) zaostává, ale když vezmeme v potaz loňskou promaroděnou sezonu, je atletka Dukly na správné cestě.

Dobře se ukázala i na víkendovém mistrovství republiky v Brně, kde startovala na čtvrtce bez překážek. Sice prohrála s Ladou Vondrovou, pro kterou je tato trať hlavní disciplínou, ale s časem 52,44 byla spokojená. Tak rychle hladkou čtyřstovku dlouho neběžela.

Změnily jste s trenérkou letos něco v přípravě, aby se zmenšila pravděpodobnost zranění?
Mám od Dany Jandové připravený plán, ale není striktní. Když se na něco necítím, operativně se domluvíme na změně. Zná mě dokonale a dokáže naslouchat mému tělu. V mém věku je to už potřeba. (usmívá se) Jsem ráda, že jsem zdravá. A od toho se všechno odvíjí.

Domácí šampionát je předělem v sezoně, která vyvrcholí v říjnu mistrovství světa v Dauhá. Jaký máte do té doby program?
Teď si trochu odpočinu a pak se musím vrátit k tréninku. Za dva týdny budu závodit na mistrovství Evropy družstev v Bydhošti, čeká mě i finále Diamantové ligy. No a potom už bude všechno směřovat k Dauhá.

Jaké umístění by vás v Kataru uspokojilo?
Největší boj očekávám o postup do finále. Uvidí se, jak komu sednou závody

v extrémních klimatických podmínkách, a jakou si kdo přiveze formu. Věřím, že se moje výkonnost do té doby ještě zvýší. Budu se chtít poprat o nejvyšší příčky.

Co říkáte světovému rekordu Dalilah Muhammadové (52,20) na mistrovství USA?
Na dálku jí gratuluji, ale rekord jsem spíš čekala od druhé v cíli Sydney McLaughlinové.

Může Američankám vydržet taková forma až do MS?
Všechny předvedly šílené časy, ale beru je trochu s rezervou. Domácí mistrovství mají nastavené jako vrchol sezony, ale na světových šampionátech je ne vždy zopakují. Do Dauhá je pořád dost dlouhá doba, může se stát spousta věcí. Tam se poběží úplně jiný závod.