"Je trochu škoda, že to nebyla oficiální trať, protože jsem sice zaběhla nejrychlejší český půlmaraton, ale český rekord se mi nepočítá. Na druhou stranu nejsem zklamaná, protože osobní rekord se mi počítá, a navíc se mi čas z Itálie počítá i jako limit na mistrovství světa v Číně. Z tohoto pohledu je to satisfakce," uvedla Stewartová.

Nikola Ogrodníková
Hnus, zábava. Ogrodníková o smolné sezoně i myšlenkách na další medaili

Vítězka nedávného závodu Běchovice - Praha a svěřenkyně Václava Janouška při teprve třetím startu na půlmaratonské distanci o 45 sekund předčila hodnotu oficiálního českého rekordu Evy Vrabcové Nývltové, která před třemi lety při Pražském půlmaratonu dosáhla času 1:11:01. Sama vloni v Gdyni běžela jen o sedm sekund pomaleji a patří jí v dlouhodobých českých tabulkách třetí místo za Alenou Peterkovou (1:11:02).

Nejrychlejší Evropanka

Stewartová ve 46. ročníku půlmaratonu Roma-Ostia obsadila čtvrté místo, zvítězila Keňanka Joyce Teleová za 1:06:35. V Římě byla Stewartová nejrychlejší Evropankou za triem Keňanek. Za třetím místem daleko zaostala a většinu závodu běžela osamoceně. "Mám radost, že jsem takové tempo byla schopná udržet bez vodičů," pochvalovala si.

Kristiina Mäki.
Svatba? Tak to se ptáte na špatném místě, směje se Mäki. Má nesmělý cíl

"Trať byla úplně perfektně udělaná na to, aby se běželo rychle. Vlastně prvních patnáct kilometrů se běželo úplně rovně po dálnici bez žádných zatáček. Jediné, co zpomalovalo tempo, byly kopce, ale to se zase vyrovnávalo tím, že jsme potom běželi dolů," popsala.