Juniorkou roku se stala výškařka Michaela Hrubá, objevem roku je čtvrtkařka Barbora Malíková a nejlepším trenérem byl vyhlášen Jan Železný, který ve svém skupině připravuje mimo jiné i Vadlejcha s Frydrychem.
 
Špotáková se raduje z vítězství už podeváté v kariéře. V tomto ohledu je tak rekordmankou ankety. Letošní prvenství jí vynesl hlavně zisk zlaté medaile na srpnovém mistrovství světa v Londýně. Bylo to jediné české zlato na atletickém vrcholu sezony 2017.
 
V září pak získala v Curychu páté vítězství v Diamantové Lize. „Musím říct, že letošní triumf na Atletovi roku je pro mě tím nejcennějším, protože že tato sezona byla velmi úspěšná nejen pro mě, ale i pro řadu našich dalších atletů. Na mistrovství světa se opět ukázalo, že Londýn je pro mě opravdu osudovým stadionem,“ prohlásila matka čtyřletého syna Janka.  
 
Jakub Vadlejch má za sebou životní sezonu a druhé místo v Atletovi roku je pro něj maximem. Mezi elitní desítku se dostal poprvé loni a skončil pátý. V průběhu roku 2017 házel vyrovnaně a hlavně daleko. Na mítincích Diamantové ligy končil na předních příčkách.

Zatím největšího kariérního úspěchu pak dosáhl na MS v Londýně, kde si vylepšil osobní rekord na 89,73 metru, a díky tomu vybojoval stříbrnou medaili. Ve finále Diamantové ligy v Curychu dokázal obhájit své loňské prvenství. 
 
„Tento rok byl pro mě opravdu zlomový. Podařilo se mi získat první velkou medaili a oženil jsem, takže se mi takový rok bude jen těžko překonávat. Jsem rád, že se mi na sobě podařilo zapracovat jak po psychické stránce, tak i v oštěpařské technice. To jsou hlavní příčiny toho, že to byl tak úspěšná,“ usmíval se.

Video: Špotáková a Vadlejch zazpívali atletickou verzi Čo bolí, to prebolí

Oba nejlepší závodníci roku pak společně dokázali, že si umí poradit i v odlišných rolích než je jejich oštěpařská profese. Na závěr celého slavnostního večera se představili jako zpěváci a sklidili ovace. Bylo to díky duetu ve skladbě „Čo bolí, to prebolí“ z repertoáru Miroslava Žbirky a Marthy, která byla opatřena atletickým textem.
 
„Ráno jsem byla hrozně nervózní, ale jelikož jsem si to vyzkoušela na generálce, bylo to celkem v pohodě,“ přiznala Špotáková. Oba během produkce nezklamali. Vadlejch zpíval před podobnou kulisou poprvé, ale kolena se mu nerozklepala. Na vystoupení se doma poctivě připravoval. „Naučil jsem se i pasáž Báry. To kdyby potřebovala napovědět,“ culil se.
 
V přímém televizním přenosu došlo k nebývale romantické události. Při vyhlašování osmého v pořadí Adama Sebastiana Helceleta, dostal vícebojař od moderátorky otázku, kdy se bude ženit. Následná konverzace dospěla k tomu, že vyzval svou partnerku překážkářku Denisu Rosolovou, aby vystoupila na pódium, kde před ní poklekl a požádal o ruku. V dohledné době se tak dá očekávat atletická svatba…

Výsledek ankety Atlet roku 2017
1. Špotáková 1650 b., (oštěp)
3. Vadlejch 1480, (oštěp)
3. Frydrych (oštěp) 1093,
4. Hejnová (400 m př.) 1091,
5. Staněk (koule) 1010,
6. Maslák (400 m) 728,
7. Holuša (1500 m) 718,
8. Helcelet (víceboj) 351,
9. Juška (dálka) 347,
10. Sasínek (1500 m) 200,

Junior roku: 1. Hrubá (výška) 123.
Objev roku: 1. Malíková (400 m) 83.
Trenér roku: 1. Železný 108, 2. Černý 36, 3. Karas 6.