Vicemistryně Evropy Ogrodníková byla na stupních vítězů v Diamantové lize vůbec poprvé v této sezoně, kterou jí komplikují problémy se zády. Vylepšila páté místo z loňského finále a vyhrála i třetí duel českých oštěpařek v Diamantové lize.

"Já jsem strašně ráda, že mi aspoň ten jeden pokus vyšel a je z toho třetí místo. Ale jinak jsem technicky moc spokojená nebyla, takže to budu muset nějak napravit. Nohy nešly, jak bych chtěla. Mám za sebou minisoustředění v německé Jeně u Röhlerova trenéra. Hodně jsme zkoušeli, tak jsem se trochu hledala," uvedla v tiskové zprávě Ogrodníková, která v dalších pokusech už 60 metrů nepřehodila.

Světová rekordmanka Špotáková, která před dvěma lety v Curychu popáté vyhrála Diamantovou ligu, tentokrát na medailovou pozici nedosáhla. O diamantovou trofej v Curychu dnes z českých atletů usiluje ještě oštěpař Jakub Vadlejch.

Čtvrté místo pro Hejnovou

Dvojnásobná mistryně světa Hejnová časem 54,75 zaostala o 64 setin za letošním maximem, ale v závěru předstihla tuhnoucí Švýcarku Léu Sprungerovou a potvrdila pozici nejlepší Evropanky této sezony. Z Američanek tentokrát byla nejrychlejší dvacetiletá Sydney McLaughlinová, která zvítězila v čase 52,85. Novopečená světová rekordmanka Dalilah Muhammadová skončila třetí (54,13).

Nejrychlejší dvoustovku v historii Diamantové ligy zaběhla Shaunae Millerová-Uibová, která zvítězila v čase 21,74. Pětadvacetiletá Bahamanka letos jako první pokořila na dvoustovce hranici 22 sekund.

První dvacetimetrový vrh této sezony předvedla v koulařském sektoru Číňanka Kung Li-Ťiao. Úřadující mistryně světa poslala náčiní do vzdálenosti 20,31 metru a překonala o osm centimetrů 34 let starý rekord mítinku Natalije Lisovské.

Stovku při neúčasti nejrychlejšího muže sezony Christiana Colemana, který má problémy kvůli zmeškaným dopingovým kontrolám, vyhrál Američan Noah Lyles (9,98). Jako jediný se dostal pod deset sekund.

Útok na limit pro MS na 400 metrů překážek nevyšel Ladě Vondrové, která už je na šampionát kvalifikovaná na hladké čtvrtce. Devatenáctiletá běžkyně obsadila ve vloženém závodě pro mladé závodnice druhé místo časem 56,97 sekundy. Zaostala o 18 setin za osobním rekordem, od požadavku IAAF zaručujícím účast v Dauhá ji dělila bezmála sekunda.