Vadlejchovou předností byla v uplynulé sezoně vyrovnanost výkonnosti. „Loni jsem měl průměr necelých sedmaosmdesát metrů, což bych chtěl udržet, ovšem ideálně bych chtěl chytnout i nějaký závod, kde mi to, jak se říká, uletí,“ vzkázal sedmadvacetiletý atlet ze soustředění v Jižní Africe.

Zlatá medaile talentované výškařky Michaely Hrubé budila mezi žáky pozornost. Juniorská mistryně Evropy pak byla ráda, že mohla dodat motivaci ke sportu svým mladším potenciálním následovníkům.
Je hezké být vzorem, říká výškařka Michaela Hrubá

Vrchol sezony je podle něj v Berlíně, na mistrovství Evropy. „Určitě se tam máme na co těšit, protože naše disciplína se hodně zvedla,“ zdůraznil Vadlejch, který stále čeká na hod přes devadesát metrů (zatím má jeho osobní rekord hodnotu 89,73 metru). „Velkými favority na medaile budou domácí Němci, kteří mají pochopitelně o motivaci víc,“ doplnil s tím, že ani on by nechtěl zůstat stranou.

Sezonu by měl začít už v první dekádě dubna. „To bude ještě v Africe, ale hlavně si teď musím udržet zdraví. Právě loni mě totiž trošku zbrzdily problémy s kolenem. Letos se ale cítím v pohodě a příprava jde podle plánu,“ podotkl Jakub Vadlejch.

Hrůzu mu zatím nenahání ani superforma velkého rivala Johannese Vettera, jenž se už dvakrát dostal za devadesátimetrovou hranici (92,70 a 91,22). „To se ale dalo očekávat, je napumpovaný z minulé sezony. Na druhé straně mi ale přijde, že takhle dobře připravený je až příliš brzy,“ dodal Jakub Vadlejch.

Brankář fotbalové reprezentace Tomáš Vaclík.
Hádanka na další týdny. Koho má dát Jarolím do brány?