Bolest se paradoxně dokonce zhoršila po jeho nedávném pobytu v lázních. Veselý je proto před zahájením tréninku lehce nervózní, protože už by prý rád začal sportovat naplno.

Když týden regeneroval v lázních, koleno se ozvalo. "Občas se to stává, tělo se uvolní, zmírní se svalové napětí a začínají bolet věci, které třeba v sezoně vůbec nezlobily," řekl na úterní tiskové konferenci Veselý. "Ale snad je to správný proces a zase se to o dost zlepší. Lékaři říkali, že to možná zabere delší dobu," pravil oštěpař.

Každopádně se potká s uznávaným fyzioterapeutem Pavlem Kolářem a spolu proberou další postup. Veselý doufá, že mu doktor povolí alespoň jízdu na kole. "Mám zkušenost, když se posílí kvadriceps nad kolenem, hodně to pomůže," doufal. "Trochu mě to znervózňuje, vždyť do schodů a ze schodů už mě to nebolelo, ale je říjen a času je dost. Je ale pravda, že už mě trochu svrbí nohy," prohlásil.

V nové sezoně chce být ještě lepší

Do přípravy se zapojí. Jen zatím neví jak. "Asi nebudu hopsat při volejbale jako obvykle, asi to začne třeba plaváním," řekl. Před Vánoci pojede do tepla na Kanárské ostrovy a tam už by chtěl být v plném tréninku. "Mám větší motivaci, další sezonu bych chtěl mít v něčem ještě lepší. Člověk ví, že ještě něco může udělat líp," prohlásil. Jeho snem je zlomit hranici devadesáti metrů.

Na začátku sezony ho tradičně trápila i Achillova šlacha a Veselý nevyloučil, že bolesti mohou mít souvislost. "Mám tu levou nohu nějakou slabší. "Před MS jsem měl problémy i s vnitřním přitahovačem. Asi to není náhoda, může to být zřetězený problém té nohy," upozornil. "Ale těžko se tomu brání, během přípravy vás bolí spousta věcí. Je to naprosto běžná věc. Jen je těžké rozlišit, jestli to je jen z lokálního přetížení nebo reakce na nový pohyb nebo je to něco, co doutnalo pod povrchem," pravil.