„Je to fajn. Takhle mě to s holkama baví. Docela jim to jde, ale ještě se toho potřebují hodně naučit,“ říkala světová rekordmanka a držitelka tří olympijských medailí při tréninku v Praze na Julisce.

Zatím mám Barbora Špotáková na starost mladé atlety. „To jsem si přála a také bych chtěla nějakým způsobem přispět k tomu, aby česká oštěpařská škola měla ve světě stále zvuk,“ přiznala rodačka z Jablonce nad Nisou.

Život po kariéře 

S životem po náročné a úspěšné kariéře je dlouholetá první dáma české atletiky spokojená. Konečně má také dost času na své syny – desetiletého Janka a předškoláka Darka.

„Jsem stoprocentní mámou. Je potřeba, abych na kluky dohlédla. Vím, že mám pár restů, a tak se jim snažím po škole věnovat, dělám svačiny, peru štulpny… Teď je to jiný. Dřív jsem se pořád za něčím honila,“ pousmála se.

A kromě toho nevylučuje, že si při nějaké vhodné příležitosti zazávodí. Jen tak pro zábavu.„Třeba bych si na nějakém malém mítinku ještě někdy zazávodila. Rozdíl oproti minulosti by však byl v tom, že nebudu muset, ale že mohu. To je nádherný pocit. Jedná se o neskutečný komfort,“ líčila už dříve.