Zatímco s prvním vystoupením byla osmadvacetiletá oštěpařka navzdory pátému místu celkem spokojená, v místě, kde před měsícem získala stříbro na mistrovství Evropy, se jí příliš nedařilo.

„Je znát, že se blíží konec sezony. Jsem unavenější, nohy mi neběží a trochu bojuju s technikou. Tělo už neposlouchá tak, jak bych si přála. V Berlíně to byl atypický mítink a byla jsem ráda, že jsem přehodila šedesátimetrovou hranici,“ přiznala atletka. 

Do rodné Ostravy se přesouváte ve čtvrtek, dá se do nedělního závodu ještě na něčem zapracovat?

Od házení si teď spíš odpočinu. Uvidím, jak se budu cítit, ale asi zvolím jiný typ tréninku. Vidím to na posilovnu, zalezu si na stěně a zajezdím na bruslích.

Je pro vás výhodou, že se bude závodit v místech, kde jste atleticky vyrůstala?

Je fajn, že sezonu uzavřu na takřka domácím stadionu a před rodinou a přáteli. Blízcí mě během roku moc nevídají. Do Ostravy se dostanu málokdy, a tak se těším, že všechno takhle spojím.

Stadion máte „osahaný“ ze Zlaté tretry. Mítink jste letos vyhrála. Považujete to za velké plus?

Na Zlaté tretře jsem letos hodila 64,17 a porazila pozdější mistryni Evropy Christin Hussongovou. Nebylo by špatné to proti parťačce z týmu Evropy zopakovat. Musím ze sebe ještě něco vymáčknout.

Kontinentální pohár má specifický model. Jaký očekáváte souboj?

Nechci třikrát hodit a balit. Pravidla ovšem říkají, že po třech hodech bude z každého družstva pokračovat jen lepší z dvojice. Po čtvrté sérii zbudou v soutěži dva závodníci bez ohledu na výkony z předchozích pokusů. Pátá runda rozhodne o vítězi a zase se nebude brát v úvahu, co se předtím házelo.

Zamlouvá se vám taková podoba závodu?

Pro diváky je to určitě atraktivní varianta. Může se však stát, že předvedu dobrý výkon, ale Christin hodí o kousek dál, a tím pádem skončím pátá. Přitom holky s horšími výkony budou ve výsledcích přede mnou. To by mě zamrzelo. Proto se musím snažit, abych byla lepší Evropankou.

Může sehrát roli, že letos máte s Hussongovou nepříznivou bilanci tři ku pěti?

Jsme vyrovnané, porazila mě na mistrovství Evropy, já byla před ní na Zlaté tretře. Uvidíme, jak se kdo vyspí.

Povídáte si spolu?

Rozumíme si, hodně konverzujeme a nevadí nám to. I při závodě se na sebe usmíváme.

Bavily jste se při posledních startech se soupeřkami o Kontinentálním poháru?

Vítězka berlínského mítinku Australanka Kelly Robertsová cestovala do Ostravy rovnou z Německa, a říkala mi, že se na závod moc těší. Pro všechny půjde o rozlučku se sezonou, a tak se budeme snažit předvést maximum.