Poprvé se objevil v roce 1993 ve Stuttgartu a hned si došel pro zlatou medaili, což se mu pak už nikdy nepovedlo. Ve sbírce však má ještě dvě stříbrné medaile a naposledy bronz z Berlína z roku 2009.

"Jsem asi Peter Pan světové chůze, věčně mladý," směje se postavou malý Španěl a pokračuje: "Nemám žádný tajný recept. Po každé sezoně si prostě řeknu, že mám ještě dost energie a motivace. Cítím se skoro stejně jako před dvaceti lety. Tělo sice už tolik nevydrží, ale stačí trochu přizpůsobit trénink."

Oproti závodu v Moskvě před dvěma lety si polepšil o pět míst, přesto byl zklamán. "Mým cílem bylo být do osmičky, což by mi zajistilo přímou účast na olympiádě v Riu. Takhle musím bojovat dál," slibuje García. Pokud uspěje, připíše si už sedmý olympijský start.

Dosud se o primát na MS dělil s portugalskou chodkyní Susan Feitorovou. Český oštěpař Jan Železný je s osmi starty na osmém místě.

V Pekingu je García nejstarším účastníkem, ale absolutní rekord nemá. Jamajská sprinterka Merlene Otteyová startovala na světovém šampionátu naposledy ve svých 47 letech a na ME za Slovinsko ještě o pět let později.