„Ještě se mi nikdy nestalo, abych šestkrát přešlápl. Bylo to vlastně pětkrát. Jeden pokus jsem si raději nenechal změřit,“ říká atlet pražského Olympu s odstupem dne.

V dosavadní sezoně se mu nedařila rozběhová fáze skoku. V Ostravě však paradoxně cítil, že se karta obrací. „Byla tam energie, ale asi jí bylo až moc. Nebyl jsem schopný trefit prkno,“ hledá příčinu propadáku svěřenec Josefa Karase.

„Závod jsme s trenérem u videa ještě nerozebírali, ale příčinu oba známe. Po něm mi říkal, že mu přešlapy nevadí, ale chtěl vidět náběh, na který je u mě zvyklý. Z nezdaru vyloženě zklamaný nebyl,“ vypráví stříbrný medailista HME 2015 v Praze.

Nula ve výsledkové listině není nic příjemného, ale pro pětadvacetiletého závodníka zároveň znamená memento. Mezinárodní mítink byl totiž ideální příležitostí, jak splnit limit pro březnové ME v Glasgow.

Teď už českému rekordmanovi pod širým nebem (831 cm) zbývá poslední možnost na mistrovství ČR, které se koná ve stejné ostravské hale. „Na dobrý výkon mám. Snad budu mít v neděli víc štěstí, trefím odraz a trochu mi to uletí,“ doufá.

K mistráku hledí s optimismem

Zatímco na mítinku v sektoru skákali jen čtyři dálkaři a soutěž měla rychlý spád, na mistrovství ČR je přihlášeno šestnáct dálkařů. „Osobně preferuji závod, který odsýpá. Člověk nevychladne,“ vykládá.

„Zkušenosti mám s rychlou i rozvleklou soutěží. Když se chci probojovat na šampionát, musím si s tím umět poradit,“ pokračuje odchovanec břeclavské atletiky.

K nedělnímu mistráku hledí s optimismem i proto, že ve vítkovické hale skákat umí. „Už jsem tam překonal osm metrů. V Ostravě to mám rád, závodí se mi tam dobře,“ těší se.

Půltucet nezdařených pokusů ho prý strašit nebude. „Věřím, že se poučím a naplní se přísloví všechno zlé, je k něčemu dobré a vyjde to.“