Špotáková se z dějiště šampionátu v Curychu vrátila už v pátek, ale dnes přijela na letiště, aby tam v salonku dostávala květiny a blahopřání k výkonům společně s dalšími medailisty - stříbrným oštěpařem Vítězslavem Veselým, bronzovou chodkyní Anežkou Drahotovou a tyčkařem Janem Kudličkou, který byl také třetí.

"Konečně gladioly," usmála se Špotáková nad jedním v pugetů, které dostala. "Gladioly jsou moc oblíbené. Dokonce je sama pěstuju a mám hezčí na zahradě. Teď už odkvetly, ale když jsem odjížděla, tak byly krásný," řekla oštěpařka.

Triumfem na mistrovství Evropy Špotáková zkompletovala svoji zlatou sbírku. Doma má především dvě olympijská zlata z Pekingu 2008 a z Londýna 2012 a je i mistryní světa z Ósaky 2007. "Je krásné sesbírat všechny tituly. To je něco výjimečného a je dobré, že jsem na to nemyslela dopředu," řekla matka ročního syna Janka.

Dobře naladěná oštěpařka půjčila zlatou medaili malé Justýně, dceři ministra školství Marcela Chládka, který byl jedním z gratulantů. Při blahopřání od šéfa armádního sportu Jaroslava Priščáka jako kapitánka české armády tradičně odvětila: "Sloužím vlasti!" a stejně reagoval i Veselý. "To říkám od té doby, co mě to naučili v Přerově. Voják nepoděkuje, když mu vyšší šarže gratuluje," řekla.

Květiny dostávali vedle Špotákové a Drahotové i Veselý a Kudlička. "Připadám si jako Miss," vtipkoval tyčka Kudlička, který bude medailovou nadějí na halovém ME příští rok v březnu Praze. "Jsem za bronz strašně rád. Pro práci do budoucna to je dobře a postupně to doufám budu zlepšovat," plánoval Kudlička.